×

Czy kolejny Polak zostanie papieżem? Jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie

Czy kolejny Polak zostanie papieżem? Znany watykanista uważa, że tak. Zdradził również, kto jego zdaniem miałby zająć miejsce papieża Franciszka i zostać głową Kościoła rzymskokatolickiego i katolickich Kościołów wschodnich.

Czy kolejny Polak zostanie papieżem?

Specjalizujący się w sprawach Kościoła dziennikarz z USA John L. Allen Jr. na łamach katolickiego portalu Crux Now opisał swoje przewidywania dotyczące wyboru kolejnego papieża. Uważa, że głową Kościoła zostanie Polak, a dokładniej kardynał pochodzący z Łodzi Konrad Krajewski. Podobno to właśnie jego wielu watykanistów uważa „za wiarygodnego kandydata na kolejnego papieża”.

Czy kolejny Polak zostanie papieżem
Wikipedia

Co więcej, John L. Allen Jr. również ma swoje argumenty, aby tak sądzić. Uważa, że Krajewski łączy w sobie dwie przeciwności. Z jednej strony jego poglądy są postępowe, czyli zbliżone do poglądów obecnego papieża Franciszka, a z drugiej pochodzi z Polski, czyli kraju, który słynie z tradycji i konserwatyzmu, co może zapewnić Kościołowi stabilizację.

Kardynał Konrad Krajewski jest ulepiony z tej samej gliny, co Franciszek, a przez to, że pochodzi z Polski, może być uważany za „doktrynalnie bezpieczniejszego”

– przekazał amerykański dziennikarz i watykanista John L. Allen Jr.

Kim jest kardynał Konrad Krajewski?

Kardynał Konrad Krajewski z Łodzi ma 59 lat. Od 2013 jest jest prawą ręką Franciszka w kwestiach działalności charytatywnej. W jego imieniu wyrusza na trudne misje, niosąc nie tylko pomoc materialną ale i modlitwę. Jedną z takich misji była niewątpliwie wizyta w pogrążonej w wojnie Ukrainie, gdzie pomagał potrzebującym.

Kardynał Krajewski od lat słynie z zaangażowania na rzecz ubogich i nietuzinkowych zachowań. Przykładów jest bez liku. Przykładowo oddał swoje mieszkanie syryjskim uchodźcom, a będąc na wizycie w Krakowie sam spędził noc w schronisku dla bezdomnych. Głośno zrobiło się o nim również wtedy, kiedy przywrócił prąd do nielegalnie zajmowanej kamienicy. Media okrzyknęły go wówczas „Robin Hoodem papieża”.

John L. Allen Jr. wspomniał również na łamach portalu Crux Now, że kardynał Krajewski miał odwagę sprzeciwić się decyzji włoskiego kleru. Otworzył kościół dla wiernych w czasach pandemii COVID-19, kiedy większość świątyń była zamknięta.

Tak, to jest akt nieposłuszeństwa. Sam dokonałem wystawienia Najświętszego Sakramentu i otworzyłem kościół. (…) Kościoły nie były zamknięte. Dom powinien być zawsze otwarty dla dzieci

– tłumaczył wtedy kardynał Krajewski.

Źródła: www.planeta.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x