×

Czy Kościół Katolicki dopuszcza tatuaże? Duchowny rozwiał wszelkie wątpliwości

Czy Kościół Katolicki dopuszcza tatuaże? To pytanie zadaje sobie wielu wierzących. W dobie rosnącej popularności trwałych malunków skórnych, ludzie zaczynają zastanawiać się, czy ozdobienie ciała nie jest przypadkiem grzechem. Znany w sieci ksiądz postanowił odnieść się do tego tematu.

Działalność w Internecie

Widząc słabnące zainteresowanie kościołem przez młodych ludzi, księża szukają alternatywnych sposobów na dotarcie do nich. W związku z tym, nieustannie rośnie liczba duchownych angażujących się w działania w mediach społecznościowych.

Jednym z najpopularniejszych księży w ostatnim czasie jest działający na TikToku, ks. Sebastian Picura. Duchowny słynący z nowoczesnego stylu życia w krótkich filmikach objaśnia jakie rodzaje postępowania są akceptowane przez Kościół, a jakie nie.Jakiś czas temu ks. Picura odniósł się do tematu tatuaży wśród katolików. Wyjaśnił, czy osoba wierząca może zdecydować się na tę formę ozdobienia ciała. Duchowny w filmiku podał także, jakie kryteria należy brać uwagę decydując się na tatuaż.

W krótkim materiale rozwiał wątpliwości, które przez lata narosły wokół tematu zdobienia ciała. Stwierdził, że katolikom wolno chodzić do tatuażysty, jednak powinni zwracać uwagę na kilka, istotnych aspektów. Przede wszystkim wierni muszą zastanowić się na tym, jaka jest ich intencja posiadania tatuażu.

Grafika znajdująca się na ciele oddziałuje bowiem nie tylko na jej posiadacza, ale także na pozostałych ludzi, znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

czy kościół katolicki dopuszcza tatuaże 2
Pixabay

Czy Kościół Katolicki dopuszcza tatuaże?

Kryteria oceny moralnej potencjalnego tatuażu nie przypadły do gustu sporej części odbiorców księdza. Wiele osób uznało, że Kościół Katolicki miesza się w zbyt wiele obszarów życia człowieka. Jeden z internautów bardzo mocno zareagował na filmik przygotowany przez duchownego. W krótkim wpisie skrytykował postawę współczesnego duchowieństwa.

Czy Kościół musi się wtrącać w każdą sferę życia wtrącać? Czy księża zapomnieli, że to Bóg sądzi, a nie wy?

Ktoś inny dodał, że w obrębie własnego ciała, każdy ma prawo podejmować indywidualne decyzje.

Wpływ na innych? Błagam. Moje ciało, moja sprawa.

Ksiądz Picura prowadzi działalność w mediach społecznościowych już od dłuższego czasu. Na TikToku śledzi go ponad 157 tysięcy obserwujących. Jego rekordowy filmik uzyskał ponad 1,6 miliona wyświetleń.

@ks.sebastianpicur##ksiadz ##wiara ##kościół ##tatuaż ##zdrowie ##dziara ##tatuażysta♬ оригинальный звук – @olga.kivel

Trzeba pamiętać, że Kościół Katolicki nie zabrania tatuowania ciała pod warunkiem, że malunki nie mają charakteru oddalającego człowieka od wiary i zbawienia. Interesująca akcja tatuowania ciał miała miejsce niedawno w kościele Najświętszej Maryi Panny we Frankfurcie nad Menem. W ramach „Tatuowania Przed Ołtarzem” osoby przychodzące do kościoła mogły za darmo otrzymać tatuaż, którego celem było zacieśnienie ich więzi z kościołem. Organizatorem akcji była Wspólnota Formacji Dorosłych w diecezji Limburg.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij