×

Ukrainka potrącona przez dwa samochody. Jeden z nich prowadził policjant

Ukrainka potrącona przez dwa samochody, gdy przechodziła przez jezdnię. Niestety, siła uderzenia była na tyle duża, że 47-latka nie przeżyła. Wiadomo już, że jeden z pojazdów prowadził policjant jadący prywatnym autem. Kto zawinił? Czy któryś z kierowców był pod wpływem alkoholu? Znamy już odpowiedź.

Ukrainka potrącona przez dwa samochody

Miniona niedziela była ostatnią dla 47-letniej Ukrainki. Niedzielnego wieczoru kobieta została potrącona przez dwa samochody, podczas gdy wracała z zakupów na stacji benzynowej. Do tragicznego zdarzenia doszło, kiedy przechodziła przez jezdnię („starą siódemkę”) poza pasami w miejscowości Michalinowo.

Kobieta, 47-letnia obywatelka Ukrainy, postanowiła zrobić zakupy na stacji paliwowej w pobliżu swego aktualnego miejsca zamieszkania. Wracając z zakupami, przeszła przez jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym, czyli poza pasami. Została potrącona przez dwa pojazdy jadące w przeciwnych kierunkach

– oznajmił prokurator rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

Pojazd, który jako pierwszy potrącił kobietę prowadził policjant

Z relacji prokuratora dowiadujemy się również, że samochód, który jako pierwszy potrącił Ukrainkę, prowadził funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Feralnego wieczoru mundurowy był po służbie i jechał prywatnym autem. Drugim pojazdem, który uczestniczył w wypadku, jechał mieszkaniec Mławy.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Byli w tym zakresie badani, nie tylko przy udziale policji, ale po raz kolejny również przy moim udziale, jednocześnie z rejestracją wideo przebiegu tego badania

– podkreśla prok. Bagiński.

Aby nie pozostawiać żadnych złudzeń, kierowcom pobrano krew do dalszych badań, w tym na zawartość alkoholu i innych środków odurzających.

Ukrainka potrącona przez dwa samochody
Polska Policja

Śledczy zabezpieczyli zwłoki, pojazdy i wszelkie ślady nieszczęśliwego wypadku

W sprawie wypadku w miejscowości Michalinowo prokuratura wszczęła śledztwo. Warto dodać, że postępowanie prowadzone jest jako własne prokuratury, aby uniknąć zarzutu braku obiektywizmu. Śledczy zabezpieczyli już zwłoki, pojazdy i wszelkie ślady tragicznego wypadku, w tym ślady hamowania pojazdów.

Zabezpieczono, co istotne, rejestrator video z auta, które jako pierwsze potrąciło kobietę, na którym utrwaliło się całe zdarzenie

– powiedział prokurator Bagiński.

Co więcej, w ramach postępowania śledczy planują sekcję zwłok Ukrainki. Zostaną także pobrane materiały do szczegółowych badań, również na zawartość alkoholu.

Źródła: www.rdc.pl
Fotografie: Polska Policja (miniatura wpisu), Polska Policja

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij