×

Koniec wojny w Ukrainie. Rosyjskim żołnierzom podano nową datę

Koniec wojny w Ukrainie zbliża się wielkimi krokami? Wśród rosyjskich żołnierzy krąży nowa data zakończenia tzw. „specjalnej operacji wojskowej”, która w rzeczywistości jest niczym innym, jak brutalną napaścią na kraj Wołodymyra Zełenskiego.

Inwazja Rosji na Ukrainę

Trwa 71. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Władimir Putin prawdopodobnie w najczarniejszych snach nie zakładał, że „operacja specjalna” może trwać tak długo. Zapewne liczył, że uda mu się zająć Kijów w zaledwie trzy dni, po czym przejmie kontrolę nad całą Ukrainą. Tak się jednak nie stało. Po nieudanej próbie blitzkriegu rosyjskie siły były zmuszone do przegrupowania swoich oddziałów i rozpoczęcia drugiej fazy wojny. Wojny w Donbasie.

9 maja w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa

Jak wynika z wczorajszego raportu ukraińskiego ministerstwa obrony, od początku inwazji Rosja straciła około 24,5 tys. żołnierzy. Ten ogromny cios dla armii Władimira Putina odbija się negatywnie na morale i entuzjazmie rosyjskich żołnierzy, którzy wciąż walczą na polu bitwy. Część z nich z niecierpliwością oczekuje końca wojny z nadzieją, że uda im się wyjść z tego piekła żywo. Jak długo przyjdzie im czekać?

Pierwotnie wojna o Donbas miała zakończyć się do 9 maja. Data ta nie jest przypadkowa. 9 maja w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. W tym roku, właśnie tego dnia, Putin chciał zorganizować paradę zwycięstwa w Ukrainie. Do wygranej czeka go jednak bardzo daleka droga, w związku z czym urzędnicy i analitycy oceniają, że dyktator będzie chciał uczcić ten dzień w inny sposób. Ich zdaniem Putin może formalnie wypowiedzieć wojnę Ukrainę lub ogłosić powszechną mobilizację w celu nasilenia ofensywy. Czy tak faktycznie się stanie? Zobaczymy.

Koniec wojny w Ukrainie

Według ukraińskiego wywiadu, rosyjskim żołnierzom podano ostatnio nową datę zakończenia wojny. Rosjanie mieli usłyszeć, że tzw. „operacja specjalna” potrwa do września 2022 roku. Oczywiście to wciąż tylko nieoficjalne doniesienia, które nie muszą mieć nic wspólnego z prawdą.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować