×

Putin chce zorganizować paradę zwycięstwa w Ukrainie. Rozbawił tym nawet Rosjan

Putin chce zorganizować paradę zwycięstwa w Ukrainie. Zaskakująca informacja wraz z datą wydarzenia została przechwycona przez Służby Bezpieczeństwa Ukrainy z jednej z rozmów rosyjskich żołnierzy. Żołnierzy, którzy wyśmiali plany swojego dowódcy. Nagranie zostało udostępnione w mediach społecznościowych.

Putin chce zorganizować paradę zwycięstwa w Ukrainie

Dla Rosjan wymyślono nową bajkę: 9 maja chcą odbyć paradę zwycięstwa w Ukrainie. Problem w tym, że żołnierze Putina, którzy obecnie walczą na naszej ziemi, śmieją się z takich planów

– czytamy na Twitterze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Data 9 maja nie jest przypadkowa. Tego dnia w Rosji obchodzony jest tzw. Dzień Zwycięstwa. To jedno z najważniejszych państwowych świąt, które zostało ustanowione z okazji zakończenia II wojny światowej w Europie. Co roku z tego tytułu na Placu Czerwonym w Moskwie organizowane są wielkie defilady wojskowe. Bierze w nich udział tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy służb.

Do zwycięstwa Rosjan jeszcze bardzo daleka droga

Czy w tym roku Rosjanie będą świętować ten wielki dzień również na terytorium Ukrainy? Choć takie zdają się być plany Putina, nie ulega wątpliwości, że do zwycięstwa rosyjskiego przywódcy jeszcze bardzo, bardzo daleka i kręta droga. Rzeczywistość póki co jest dla rosyjskich wojsk brutalna. Armia Putina odnosi bowiem znaczące porażki na polu bitwy.

Sztab Generalny Ukrainy twierdzi, że Ukraińcy wyzwolili dotąd 30 miejscowości, w których byli Rosjanie. Jednocześnie Ukraińcy stracili kontrolę nad ważnym miastem na wschodzie – Izium. Ukraińska armia obawia się, że może to ułatwić Rosjanom podjęcie dużej ofensywy w kierunku Donbasu, o której wiele mówi się w ostatnich dniach.

Liczne porażki na ukraińskiej ziemi zdają się nie być jedyną bolączką rosyjskiego dyktatora…

Władimir Putin ma raka?!

Liczne porażki na ukraińskiej ziemi zdają się nie być jedyną bolączką rosyjskiego dyktatora. Niezależny rosyjski portal Projekt, który został uznany w Rosji za „organizację niepożądaną”, podał w ostatnich dniach, że Władimir Putin ma raka! Podobno w czasie pobytu w Soczi onkolog miał być u niego co najmniej 35 razy!

Źródła: wiadomosci.wp.pl, twitter.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować