×

Ile Iga Świątek zarobiła wygrywając US OPEN? Ta kwota robi wrażenie!

Polska tenisistka znów dokonała imponujących rzeczy — wygrała drugi w tym roku, a trzeci w swojej karierze turniej wielkoszlemowy. Ile Iga Świątek zarobiła wygrywając US OPEN? Ta gigantyczna kwota zwala z nóg!

„Królowa tenisa”

„Kiedyś płakałam, teraz szukam rozwiązań” — mówi Iga Świątek. My możemy to zaobserwować, podziwiając jej wyczyny na korcie i rozkoszując się prawdziwą sportową ucztą. Iga Świątek zdążyła przyzwyczaić kibiców do kolejnych triumfów. Choć ma zaledwie 21 lat, zagraniczne media już nazywają ją „królową tenisa”.

Iga Świątek potwierdziła swój status królowej tenisa swoim pierwszym triumfem w US Open

– napisał portal tennis365.com.

Trudno z tym dyskutować, bo liczby mówią same za siebie. Iga Świątek od kwietnia 2022 roku jest numerem jeden światowego rankingu WTA. W tym sezonie odniosła 57 zwycięstw, a przegrała jedynie siedem razy. Dodatkowo wygrała siedem turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe: Rolanda Garrosa oraz US Open na nowojorskich kortach.

Ile Iga Świątek zarobiła wygrywając US OPEN?

Triumf w US Open oznacza prestiż i ogromne pieniądze. Gdy w półfinale Iga pokonała Arynę Sabalenkę, zarobiła 1,3 mln dolarów. Ale był to dopiero początek. Zwycięstwo w finale zapewniło Idze podwojenie tej kwoty. To oznacza, że Iga Świątek zarobiła aż 2,6 mln dolarów (to ponad 12 mln zł!).

Jak przypomina przegladsportowy.onet.pl, US Open to najbardziej opłacalna wśród turniejów wielkoszlemowych impreza dla tenisistów. Pula nagród w tegorocznej edycji US Open wynosiła aż 60,1 mln dol. W Australian Open budżet wyniósł ok. 52 mln dol., a we French Open i Wimbledonie ok. 49 mln dol.

Warto jednak podkreślić, że są również rzeczy bezcenne, jak ogromna radość Igi po zwycięstwie. Emocje, które widać było na jej twarzy, wyrażały więcej, niż jakiekolwiek słowa. Pojawiły się łzy wzruszenia. Polka przytuliła swoją rywalkę, a potem pobiegła do swojego teamu i przybiła piątki m.in. z trenerem Tomaszem Wiktorowskim oraz psycholog Darią Abramowicz. Te wzruszające chwile można zobaczyć np. tutaj:

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować