×

Mama Igi Świątek gorzko o relacjach z córką. „Kontakt jest mocno ograniczony”

Mama Igi Świątek gorzko o relacjach z córką opowiedziała w jednym z wywiadów. Z wypowiedzi pani Doroty Świątek dowiadujemy się, że „kontakt jest mocno ograniczony”. Jak sama zdradziła, wpływ na to mają m.in. czynniki rodzinne.

Wielkie zwycięstwo Igi Świątek

Iga Świątek zrobiła to po raz kolejny! Nasza tenisistka po raz drugi w karierze wygrała wczoraj finał Roland Garros, jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema. Polka w finale pokonała Amerykankę Coco Gauff, której nie dała żadnych szans. Jeśli jeszcze nie wiecie, to przypomnijmy, że wygrała w dwóch setach (6:1, 6:3). Warto dodać przy tym, że jest to 35. zwycięstwo Igi Świątek z rzędu. Oczywiście ciężko uwierzyć, że ta dziewczyna ma zaledwie 21 lat. Bezsprzecznie jest po prostu niesamowita!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Wywiad z mamą Igi Świątek

W związku z ostatnimi sukcesami naszej tenisistki, media znacznie bardziej zaczęły interesować się jej życiem prywatnym i rodziną. W ostatnim czasie wywiad z mamą Igi Świątek, panią Dorotą, przeprowadził dziennikarz WP Sportowe Fakty Dariusz Faron. Zapytał, jak często ogląda występy córki z trybun?

Ten etap już przerobiłam i to podwójnie. Natomiast oglądam większość transmisji z meczów córki. Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team

– odpowiedziała mama Igi Świątek.

Dziennikarz odniósł się do słów siostry Igi, Agaty. Przypomnijmy, że powiedziała niegdyś, że mama pozostaje w cieniu życia sportowego Igi, z którego sama się usunęła. Właśnie dlatego zapytał, czy lepiej stać z boku?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Nie czuję, bym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku… fotela stomatologicznego, aby zapewnić obydwu córkom wszechstronny rozwój osobisty. To pozwoliło im co roku cieszyć się wyjazdami na ferie zimowe i wakacje, a także podróżować po Polsce i Europie w celu realizacji ich pasji sportowych i podróżniczych. Pozwoliło na zaspakajanie ich wszelkich potrzeb i aspiracji. Nie tylko sportowych

– wyznała pani Dorota Świątek.

Mama Igi Świątek o relacjach z córką. „Kontakt jest mocno ograniczony”

W dalszej części rozmowy dziennikarz zapytał wprost o obecną relację z córką. Mama Igi była w swojej odpowiedzi dość powściągliwa. Oznajmiła, że kontakt jest mocno ograniczony, a zwycięstw gratuluje córce… drogą mailową. Jak sama przyznała, powodem jest przede wszystkim napięty grafik tenisistki i czynniki rodzinne, o których nie chciała więcej mówić.

Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. Jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Rozumiem to. Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi. Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tutaj postawmy kropkę.

Jesteście ciekawi, co tak naprawdę popsuło relację Igi Świątek z jej mamą?

Źródła: www.pudelek.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij