×

4-letnia Liza zginęła w rosyjskim ataku. Mama dziewczynki nagrała jej ostatnie chwile życia

4-letnia Liza zginęła w rosyjskim ataku na Winnicę. Zaledwie dwie godziny wcześniej mama dziewczynki udostępniła nagranie, na którym widzimy uśmiechniętą Lizę, pchającą wózek. Gdy rosyjskie rakiety spadły na miasto, dziewczynka wracała z mamą z zajęć logopedycznych.

Rosja. Nie żyje 4-letnie dziecko. Barbarzyński atak

W czwartek przed południem trzy rosyjskie rakiety typu „Kalibr” wystrzelone z okrętu na Morzu Czarnym uderzyły w centrum Winnicy. To był barbarzyński, przemyślany atak, który miał przypomnieć Ukraińcom, że nigdzie nie mogą czuć się bezpiecznie. Celem Rosjan stały się budynki mieszkalne, a także budynek biurowy i Dom Oficerów, w którym mieściła się sala koncertowa.

Armia Putina zniszczyła 55 budynków i kilkadziesiąt samochodów. W wyniku ostrzału zginęły co najmniej 23 osoby, w tym troje dzieci. Nadal trwają poszukiwania 42 osób. Jest też 64 rannych.

Hospitalizowano 64 osoby, w tym dwoje dzieci. W stanie ciężkim są 34 osoby, a pięć w stanie krytycznym

– przekazano w komunikacie Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

 

Śmierć 4-latki w rosyjskim ataku na Winnicę

Jedną z dziecięcych ofiar jest czteroletnia Liza. Gdy Rosjanie zaatakowali miasto, dziewczynka wracała z mamą od logopedy. Na nagraniu, które mama Lizy udostępniła w mediach społecznościowych, widzimy rezolutną, uśmiechniętą dziewczynkę, która pcha czarno-różowy wózek.

Dokąd idziemy, kochanie, do Ałły?

– pyta dziewczynkę mama na nagraniu. Obie wydają się być szczęśliwe…

Mała Liza zginęła w barbarzyńskim ataku Rosjan na Winnicę. W tym samym wózku, który dziewczynka pchała parę godzin wcześniej. Matka Lizy trafiła do szpitala, gdzie walczy o życie.

Dwie godziny później ten sam wózek, czarno-różowy, pojawi się na strasznym zdjęciu pod dramatyczną wiadomością: w środku dnia na centrum Winnicy spadły rosyjskie rakiety. Dziewczynka, która była w wózku, zginęła na miejscu. Jej mama jest w ciężkim stanie i została hospitalizowana. Oderwało jej nogę. To ta sama mama i córka ze szczęśliwego wideo sprzed kilku godzin, zanim doszło do rosyjskiego ataku

– przekazał portal Hromadtske.

Liza była podopieczną ogólnoukraińskiej organizacji charytatywnej „Syndrom Downa”.

 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować