×

Tragedia pod Tarnowem. Nie żyje 12-letni chłopiec

Wypadek na autostradzie A4 pod Tarnowem. Wywrócił się tam bus, który przewoził Ukraińców. W wyniku wypadku życie stracił 12-letni chłopiec. Z kolei kobieta i 6-letnie dziecko trafili do szpitala. Autostrada w kierunku Rzeszowa była całkowicie zablokowana.

Wypadek na autostradzie A4 pod Tarnowem

Do tych tragicznych wydarzeń doszło około godziny 4 rano na 507. kilometrze autostrady A4, między zjazdami Tarnów-Centrów i Dębica. Jak w rozmowie z portalem fakt24.pl poinformował Paweł Klimek, rzecznik prasowy policji w Tarnowie, bus, który jechał w kierunku Tarnowa, przewrócił się podczas wykonywania manewru wyprzedzania.

Kierujący samochodem typu bus, którym jechało łącznie 6 osób, podczas wyprzedzania ciężarówki z przyczepą nie zapanował nad autem, zjechał na lewą stronę jezdni, a następnie na pas zieleni. W wyniku tego manewru bus się przewrócił

Funkcjonariusz dodał także, że śmierć na miejscu poniósł 12-letni chłopiec z Ukrainy. Z kolei do szpitala trafiła kobieta z 6-letnim dzieckiem oraz trzy pozostałe osoby, które podróżowały pojazdem – kobieta i dwóch mężczyzn.

Co było przyczyną wypadku pod Tarnowem?

Według wstępnych ustaleń tarnowskiej policji nie doszło do kontaktu busa z ciężarówką. Jednak całe zdarzenie doprowadziło do innej kolizji. Jak dodał Paweł Klimek:

Kierowca ciężarówki widząc, co się dzieje, zaczął gwałtownie hamować. Wtedy w jego tył najechał samochód osobowy. Osobówka uderzyła w tył naczepy, a następnie wbiła się w bariery drogowe. Nikt nie został poszkodowany

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Facebook.com

Może Cię zainteresować