×

Rosjanie wykorzystywali dzieci. Podano przerażające szczegóły zbrodni w Ukrainie

Na światło dzienne wyszły kolejne przerażające szczegóły zbrodni w Ukrainie. W poniedziałek opowiedziała o nich w Davos ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. Według niej Rosjanie wykorzystywali dzieci we wsi Ołeksandriwka, która została określona mianem „nowej Buczy”. Niektóre ofiary brutalnych zbrodni zmarły.

Rosjanie wykorzystywali dzieci. To „nowa Bucza”

Podczas inwazji na Ukrainę, armia Władimira Putina dała się poznać światu jako najgorsze wcielenie zła. Na jaw wyszły właśnie kolejne dowody na potwierdzenie tych słów. W Russia War Crimes House w Davos w poniedziałek o potwornych zbrodniach w miejscowości Ołeksandriwka w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy opowiedziała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa.

Z jakiegoś powodu gwałcone są tam malutkie dzieci

– oznajmiła cytowana przez agencję Interfax-Ukraina Denisowa.

Przerażające szczegóły zbrodni w wiosce na południu Ukrainy

Denisowa poinformowała, że niektóre dzieci w wyniku potwornych zbrodni, których dokonano w kwietniu, zmarły. Wśród rosyjskich ofiar znaleźli się m.in. 3-letni chłopiec, który został zgwałcony przez Rosjan, 6-miesięczna dziewczynka zgwałcona łyżeczką do herbaty, 9-miesięczna dziewczynka zgwałcona świeczką i roczny chłopiec, który zmarł po zgwałceniu przez pięciu Rosjan. Koszmaru nie przeżyły również 2-letnie bliźnięta.

Ołeksandriwka jest dziś określana mianem „nowej Buczy”. Denisowa zaznaczyła natomiast, że w Buczy gwałcono przede wszystkim kobiety i nastolatki. W wiosce leżącej na południu Ukrainy ofiarami padły malutkie, zupełnie bezbronne dzieci.

Federacja Rosyjska ma taką samą taktykę — systemowo, wszędzie wykorzystywać brutalnie gwałt i inne formy przemocy seksualnej. (…) Ze strachem zastanawiamy się, co odkryjemy, kiedy wyzwolony zostanie Mariupol, kiedy wyzwolone będą inne miasta obwodu chersońskiego, zaporoskiego, donieckiego, ługańskiego

– dodała Denisowa.

Rosjanie zgwałcili rocznego chłopca. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: nara.getarchive.net (miniatura wpisu), nara.getarchive.net

Może Cię zainteresować