×

Koronawirus: Chociaż lokale będą zamknięte, restauracje dowiozą nam jedzenie

Szkoły, uniwersytety, teatry i kina są już zamknięte. Wczoraj dołączyły do nich restauracje, puby i kawiarnie. Jednak nadal będzie można zamawiać jedzenie do domu, lub z opcją odbioru osobistego. Na galerie handlowe zostały nałożone ograniczenia.

Sprawdź jakie usługi będą zamknięte, a w których nadal zrobisz zakupy!

Restauracje będą zamknięte, jednak dowiozą nam jedzenie

Wczoraj premier i jego doradcy podjęli decyzję o zamknięciu restauracji, barów, klubów, pubów i kawiarni. Jednak jedzenie z dostawą do domu nadal funkcjonuje, można będzie brać również posiłki na wynos. Zamknięcie lokali ma na celu ograniczenie skupisk ludzi, ponieważ liczba zarażonych rośnie w zatrważającym tempie. Jak mówi premier Mateusz Morawiecki:

Dowożenie generuje mniejsze ryzyko. Wszyscy specjaliści, epidemiolodzy ostrzegają przed tym, żeby nie dopuszczać do tego, żeby ludzie mogli się gromadzić w skupiskach.

Ograniczenie działania galerii handlowych

W galerii handlowej nadal będziemy mogli zrobić zakupy spożywcze, skorzystać z pralni, aptek i drogerii. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, będą otwarte wszystkie sklepy z artykułami, które mogą pomóc w zwalczaniu pandemii:

Tam, gdzie można kupić środki higieny osobistej. To są ważne artykuły w przypadku epidemii, która nam bardzo wyraźnie, jednoznacznie grozi.

Otwarte będą również banki oraz bankomaty. Będziemy mogli spokojnie kupić potrzebne rzeczy. Jak mówi premier:

Nie zabraknie środków, nie zabraknie gotówki. Jestem po rozmowach z odpowiednimi władzami, w tym przypadku Banku Centralnego i Komisji Nadzoru Finansowego i Ministerstwa Finansów.

Myślicie, że takie obostrzenia są dobrym pomysłem? Znacie osobiście osoby, które zostały zarażone?

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mateusz Morawiecki (@morawieckipl)

Źródła: tvn24bis.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu),

Polecane

Może Cię zainteresować