×

Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie mamy już 84 przypadki

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce potwierdziło Ministerstwo Zdrowia za pomocą Twittera. Trzy osoby przeszły pozytywnie test na chorobę.

Kolejne przypadki zakażenia w Polsce

Dziś rano o godzinie 9:31 na oficjalnym Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja, że potwierdzono kolejne 3 przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Jeden z pacjentów jest w Opolu, dwóch kolejnych przebywa w Gdańsku. Razem z poprzednimi pacjentami, daje to 84 osoby zakażone koronawirusem w Polsce.

Minister Zdrowia od kilku dni podkreśla, że kolejne przypadki są kwestią czasu. Pamiętajmy o profilaktyce oraz myciu rąk bowiem, koronawirus jest podatny na działanie mydła i są na to dowody naukowe.

Sytuacja w Polsce

Obecnie w naszym kraju panuje stan zagrożenia epidemicznego, co oznacza, że czekają nas wielkie zmiany w życiu codziennym. Oznacza to m.in. ograniczenia w działalności galerii handlowych. Dodatkowo warto zwracać uwagę na komunikaty, które pojawiają się drogą oficjalną, nie zaś plotkom. Przykładem takich fałszywych informacji jest przykładowo ta mówiąca o tym, że Warszawa ma być zamknięta z powodu koronawirusa. Panika była tak duża, że sam prezydent stolicy musiał ją zdementować.

Bądźmy odpowiedzialni i pozostańmy w domach. W ten sposób każdy z nas pomoże w walce z pandemią koronawirusa.

Źródła: mobile.twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij