×

Raport o koronawirusie 24.05.2020. Dwa miasta w czołówce

Raport o koronawirusie 24.05. 2020 nie nastraja optymistycznie Niestety, sam minister zdrowia przyznaje, że szczyt zachorowań ciągle jeszcze przed nami, a na jesieni można spodziewać się drugiej fali pandemii. W niedzielę 24 maja rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 305 nowych zakażeniach koronawirusem.

Koronawirus w Polsce

Raport o koronawirusie przedstawiony w sobotę 23 maja przez Ministerstwo Zdrowia poinformował o 97 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Sumując je z porannymi 219 zarażonymi otrzymujemy dzienną liczbę zachorowań na poziomie 316. To o 160 mniej niż poprzedniego dnia i o 155 mniej niż trzy dni wcześniej. Właśnie w ciągu tych dwóch dni zanotowano odpowiednio trzecią i piątą najwyższą liczbą zakażeń w Polsce od początku pandemii.

Jednak, mimo  sobotniego spadku, trudno na razie mówić o sukcesie. Do wczoraj na COVID-19 zachorowało 20 931 osób, zmarło 993 i nic nie wskazuje na to, by pandemia miała się cofać.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób nadal zalicza Polskę do krajów znajdujących się przed szczytem epidemii, a minister zdrowia potwierdza tę opinię, dodając, że właśnie o taki efekt mu chodziło, kiedy zamykał Polaków w domach, po czy dodał, że jesienią, kiedy, jego zdaniem, nadejdzie druga fala pandemii, będzie dużo trudniej. W wywiadzie dla Interii przyznał:

Poniekąd to racja. Nasze działania miały na celu wypłaszczenie krzywej, by nie było szczytu, w którym choruje 10 tys. osób w szpitalach, że brakuje respiratorów. Jesienią dojdą chorzy na grypę. Może dochodzić do „pomieszania”. Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID. I w ten sposób będzie dochodzić do wzajemnego zarażania się.

Prawda, że zabrzmiało radośnie..?

Raport o koronawirusie 24.05. 2020

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 305 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ten sposób ogólna liczba zakażonych Polaków wzrosła od początku pandemii do 21 236.

Patrząc na mapę zachorowań, nie widać większych zmian. Nadal największym ogniskiem zapalnym jest Śląsk. Nowe przypadki dotyczą województw:

– śląskiego (161),
– wielkopolskiego (102),
– lubelskiego (13),
– dolnośląskiego (8),
– świętokrzyskiego (7),
– pomorskiego (4),
– lubuskiego (3),
– opolskiego (3),
– podlaskiego (3),
– zachodniopomorskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia ze smutkiem poinformowało o śmierci 2 osób. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła w Polsce do 995.

Źródła: tvn24.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować