×

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski zaatakowany na wiecu wyborczym!

Rafał Trzaskowski zaatakowany na wiecu wyborczym na Suwałkach. Młody mężczyzna rzucił w kandydata KO butelką z nieznaną cieczą. Interweniowała policja.

Rafał Trzaskowski zaatakowany butelką

Do incydentu doszło dziś (21 czerwca) na wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego na Suwałkach. Kandydat na prezydenta zorganizował tam konferencję prasową. Następnie rozpoczął bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami miasta, rozmawiał z nimi i pozował do zdjęć.

W pewnym momencie młody mężczyzna rzucił w jego kierunku plastikową butelką. Jak podaje RMF FM, była to butelka po silnym środku chemicznym. W środku nadal znajdowała się jakaś ciecz. Trzaskowskiemu nic się nie stało, ponieważ przedmiot trafił w kamerę jednej ze stacji telewizyjnych.

Zatrzymano sprawców

Jak poinformował Tomasz Krupa z zespołu prasowego podlaskiej policji, zatrzymano dwóch młodych mężczyzn – sprawcę zdarzenia i osobę, która towarzyszyła mu w parku:

Policjanci będący na miejscu zatrzymali 23-letniego mężczyznę który rzucił butelką z tworzywa po środku do czyszczenia (z niewielką zawartością płynu) w kierunku osób obecnych na spotkaniu z kandydatem na prezydenta RP. Razem z zatrzymanym do jednostki policji trafił będący z nim również 23-letni mieszkaniec Suwałk, który po wykonaniu czynności został zwolniony.

Policja przekazała, że mężczyzna, który rzucił butelką w kandydata KO, był trzeźwy. Zatrzymano go w związku z podejrzeniem popełnienia czynu polegającego na narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. (Art 160. KK)

Wybory prezydenckie 2020

Polacy będą mogli oddać głos na swojego kandydata już 28 czerwca. Według ostatnich sondaży, Rafał Trzaskowski cieszy się poparciem ok. 27-30 proc. ankietowanych, a prezydent Andrzej Duda ok. 40-43 proc. Wiele wskazuje na to, że to właśnie ci dwaj politycy spotkają się w wyborczej dogrywce, która w razie konieczności odbędzie się 12 lipca.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, wspolczesna.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować