×

Wybory 2020: Nowy sondaż prezydencki. Andrzej Duda może przegrać II turę!

Wybory 2020: Nowy sondaż prezydencki może nie napawać optymizmem zwolenników PiS. Z przeprowadzonych badań wynika, że Rafał Trzaskowski może poważnie zagrozić reelekcji Andrzeja Dudy.

Wybory 2020: Nowy sondaż prezydencki

Wyniki najnowszego sondażu zostały opublikowane przez Kantar, największy panel badawczy w Polsce. Badania przeprowadzono w dniach 5-10 czerwca na reprezentatywnej próbie 986 mieszkańców Polski w wieku powyżej 18 lat. Wykorzystano technikę wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI).

Wynika z nich, że w I turze wyborów Andrzeja Dudę poprze 38 proc. wyborców, a Rafała Trzaskowskiego 27 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Szymon Hołownia z 8 proc., Krzysztof Bosak z 6 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz z 6 proc. i Robert Biedroń z 4 proc.

Porażka Dudy w drugiej turze

Oznacza to, że do II tury wyborów przejdą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. I tutaj robi się ciekawie, ponieważ z sondażu wynika, iż to kandydat KO ma największe szanse na wygraną. Badania wykazały, że ma on 43 proc. poparcie. Natomiast na obecną głowę państwa zagłosowałoby 41 proc. wyborców. 16 proc. ankietowanych nie wskazała na kogo odda swój głos.

Podobne wyniki pojawiły się w ostatnim sondażu prezydenckim przeprowadzonym przez firmę Maison&Partners dla sztabu wyborczego Szymona Hołowni.

Czy to oznacza, że Andrzej Duda nie przedłuży swojej kadencji o kolejne pięć lat?

Źródła: wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować