×

Żołnierz przewrócił dziecko. Całe zajście zarejestrowały kamery

Maszerujący żołnierz przewrócił dziecko na oczach matki. Wszystko zarejestrowały kamery. Nagranie trafiło do sieci i wywołało falę oburzenia.

Żołnierz przewrócił dziecko

Do nieprzyjemnego incydentu doszło na terenie Tower of London. Dwóch uzbrojonych żołnierzy Brytyjskiej Gwardii Królewskiej patrolowało teren. Mężczyźni maszerowali, gdy na ich drodze pojawił się mały chłopiec. To był turysta, najwyraźniej zaciekawiony nadchodzącymi gwardzistami.

Jeden z żołnierzy krzyknął do chłopca, by ten odszedł na bok, umożliwiając żołnierzom swobodne przejście.

Przejdź

– zakomenderował krótko.

Ale ostatecznie chłopiec doszło do zderzenia. Mały turysta nie miał szans w zderzeniu z rosłym gwardzistą. Upadł na ziemię, wówczas gwardzista… próbował przejść nad nim.

Bulwersujące nagranie obiegło sieć

Zachowanie żołnierzy zarejestrowały kamery, a nagranie szybko obiegło sieć, wywołując falę oburzenia. Wielu komentujących uznało, że żołnierz Gwardii Królewskiej zachował się niewłaściwie. W jego obronie stanął rzecznik brytyjskiego ministerstwa obrony, który odniósł się do sprawy w specjalnym oświadczeniu. Poinformował on, że gwardziści byli na służbie i „ostrzegli publiczność przed zbliżającym się patrolem”.

Dziecko nieoczekiwanie wybiegło przed żołnierza. Żołnierz próbował nad nim przejść i kontynuował swoją służbę. Po incydencie sprawdził, czy z dzieckiem jest wszystko w porządku i został zapewniony, że nic mu nie jest

– dodał w rozmowie z gazetą „Daily Mail” rzecznik resortu obrony Wielkiej Brytanii.

Sądząc po komentarzach, takie tłumaczenie rzecznika nie do wszystkich przemówiło. Jedna z matek stwierdziła, że gdyby chodziło o jej dziecko, żołnierz miałby z nią do czynienia. Komentujących szczególnie oburza sposób, w jaki żołnierz postąpił, gdy chłopiec leżał już na ziemi.

Źródła: wiadomosci.wp.pl
Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij