×

„Putin jest już po operacji”. Kiedy się pokazał, uwagę zwrócił jeden szczegół

„Putin jest już po operacji”, o której mówiły włoskie i brytyjskie media – ich wersje nieco się od siebie różniły. Prezydent Rosji zdążył pokazać się już publicznie podczas spotkania z rosyjskim przedsiębiorcą Siergiejem Czemiezowym. Sieć obiegły zdjęcia i wideo z ich konwersacji. Jeden szczegół zwraca szczególną uwagę, a mianowicie spuchnięta ręka dyktatora.

Władimir Putin przeszedł operację

W ostatnich dniach światowe media obiegła informacja mówiąca o tym, że Władimir Putin przeszedł operację. Jako pierwszy poinformował o tym jeden z największych, opiniotwórczych dzienników włoskich „La Stampa”.

Operacja miała się odbyć w nocy z poniedziałku na wtorek z zachowaniem maksymalnej dyskrecji w jednym z moskiewskich szpitali i podobno była związana z chorobą nowotworową dyktatora. Dziennik dodał również, że po zabiegu przez co najmniej 10 dni Putina zastępować ma sobowtór.

Nieco inną wersję podają brytyjskie media, według których operacja odbyła się w ubiegły czwartek lub piątek i miała polegać na odciągnięciu płynów zbierających się w jamie brzusznej Putina. Jeśli ten termin jest prawdziwy, to mogłoby oznaczać, że w spotkaniu OUBZ uczestniczył już wspomniany wcześniej sobowtór dyktatora. Brytyjczycy przekonują natomiast, że pojawienie się dyktatora zostało zmanipulowane przez tzw. cyfrową technologię deepfake.

Jak donoszą anonimowe źródła zbliżone do Kremla, Putin przeszedł zabieg bez komplikacji.

Trzymał się stołu i miał spuchniętą rękę

Władimir Putin pojawił się publicznie już w piątek. Tego dnia spotkał się z dyrektorem generalnym państwowego konglomeratu obronnego Rostec Siergiejem Czemiezowym. Media obiegły zdjęcia ze spotkania tej dwójki, a uwagę zwrócił inny wygląd prezydenta Rosji.

Widać, że Putin kurczowo trzyma się stołu i ma spuchniętą rękę. Kiedy spojrzymy na wideo, w oczy rzuca się coś jeszcze, a mianowicie problem z utrzymaniem rozmowy przez rosyjskiego przywódcę.

Z informacji przekazanych przez byłego szpiega, którego cytuje brytyjski dziennik „The Sun”, dowiadujemy się, że Władimir Putin, nie jest w stanie odbyć spotkania służbowego bez wymuszanych przez stan zdrowia przerw ma pomoc medyczną.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij