×

38-latka zmarła na raka jelita grubego. Jej słowa przed śmiercią wzruszyły świat

38-letnia matka i żona przez lata nie skarżyła się na żadne dolegliwości. Kilka lat temu choroba spadła na nią niczym grom z jasnego nieba i ostatecznie ją zabrała. 38-latka zmarła na raka jelita grubego. Zanim jednak odeszła, zamieściła w sieci bardzo poruszające słowa. Słowa, dzięki którym usłyszał o niej cały świat.

38-latka zmarła na raka jelita grubego

Był rok 2017, kiedy Nicole Cooper, szczęśliwa żona i matka z Melbourne w Australii, dowiedziała się, że choruje na nowotwór jelita grubego. Miała wówczas 33 lata. Od tego czasu sukcesywnie relacjonowała walkę z nowotworem w mediach społecznościowych. Jej walkę z chorobą obserwowało tysiące internautów. To oni każdego dnia dodawali jej otuchy, życzyli szybkiego powrotu do zdrowia i trzymali za nią kciuki. Niestety, ostatecznie to choroba była górą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nicole Cooper (@nicolecoopy)

Nicole zmarła 10 stycznia 2023 roku w wieku 38 lat. Zanim odeszła opublikowała na swoim profilu na Instgramie wpis, który chwyci za serce największego twardziela.

Rak nie jest czymś, co kończy tę rodzinę. Ponieważ tak naprawdę liczy się to, co wspólnie zbudowaliśmy dla każdego z nas: wspólny szacunek, radość, fascynujące i wnikliwe zaangażowanie oraz niezachwiana autentyczność

To kruchość tego, niezrównana wszechstronność, gotowość do podjęcia każdego ryzyka dla tej grupy, aby naprawdę zadeklarować, że życie w moim najbardziej przerażonym, bezbronnym, słabym i cudownym wydaniu było tego warte

Dopełnieniem poruszających słów są zdjęcia. Zdjęcia ze szpitala, na których widzimy Nicole w towarzystwie najbliższych: męża i synka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nicole Cooper (@nicolecoopy)

Rak jelita grubego

Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej występujących rodzajów nowotworów na świecie. Co roku w Polsce kilkanaście tysięcy osób słyszy druzgocącą diagnozę. Choroba jest o tyle podstępna, że przez długi okres czasu nie daje praktycznie żadnych objawów, stąd też mrożące krew w żyłach określenie: „cichy zabójca”.

Wyróżniamy wiele czynników ryzyka zachorowania na nowotwór jelita grubego. Zaliczamy do nich m.in. dietę bogatą w tłuszcze (szczególnie nasycone) i cukier, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, brak ruchu i otyłość brzuszną, niskie spożycie błonnika czy częste spożywanie mięsa wysokoprzetworzonego.

Leczenie zależy od lokalizacji i nasilenia guza oraz wieku i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Może obejmować chemioterapię, radioterapię, zabiegi chirurgiczne lub immunoterapię.

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować