×

Łukasz K. przyznał się go gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce. „To był impuls”

Okropna zbrodnia 32-latka wstrząsnęła całą Polską. Łukasz K. przyznał się do gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce w Szczecinku. Śledztwo w sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym. Dlaczego wykorzystał malutką dziewczynkę?

Horror rocznej dziewczynki ze Szczecinka

Do gwałtu doszło we wtorek 10 września. Roczna dziewczynka trafiła w bardzo ciężkim stanie do szpitala w Szczecinku. Lekarze domyślili się, że musiało spotkać ją coś strasznego i zgłosili sprawę na policję. Po badaniu okazało się, że dziecko padło ofiarą gwałtu.

miejsce gwałtu w szczecinku
Screen z Polsat News

Dziewczynka trafiła do szpitala w Szczecinie na Oddział Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej. Tam przeszła skomplikowaną operację. Niestety nadal przebywa w placówce, a jej stan jest oceniany jako ciężki, ale stabilny.

miejsce gwałtu w szczecinku
Screen z Polsat News

Dzieckiem opiekował się Łukasz K. i jego żona

Śledczy natychmiast wytypowali podejrzanego. 32-letni Łukasz K. został zatrzymany przez policję. Feralnego dnia to właśnie on i jego żona opiekowali się 13-miesięczną dziewczynką.

Jej rodzice już wcześniej zostawiali ją pod opieką sąsiadów. Rodziny były w dobrych kontaktach i często sobie pomagały. W czasie opieki nad dziewczynką Kinga K., żona 32-latka, wyszła po ich synka do przedszkola. To najprawdopodobniej podczas jej nieobecności doszło do bestialskiej zbrodni.

Łukasz K.
Screen z Polsat News

Dlaczego Łukasz K. skrzywdził dziewczynkę?

Teraz dowiedzieliśmy się, że Łukasz K. przyznał się do gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce. Zgodnie z informacjami płynącymi z prokuratury, nie zanegował swojego czynu, przyznając się do winy. Jadnak według słów rzecznika Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, nie był w stanie wyjaśnić swojego postępowania:

Twierdzi, że kierował nim nagły impuls i nie wie, co mu przyszło do głowy

Nikt nie spodziewał się, że mężczyzna może posunąć się do skrzywdzenia niemowlaka. Mężczyzna jest zawodowym żołnierzem i wcześniej nie był karany. Jego koledzy z wojska nie mogli uwierzyć, że dopuścił się gwałtu. Nigdy nie podejrzewali, że coś może być z nim nie tak.

aresztowany łukasz K.
Screen z Polsat News

Wyrok na gwałciciela 13-miesięcznej dziewczynki

Po tym, jak 32-latek usłyszał zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Od tygodnia przebywa w placówce w Czarnem – to jeden z najgroźniejszych aresztów w Polsce. Jak podaje „Super Express”, współwięźniowie usłyszeli o jego zbrodni, jeszcze zanim pojawił się na miejscu, a władze placówki obawiały się samosądu. Właśnie dlatego trafił do osobnej celi. Jednak inni osadzeni cały czas wykrzykują w jego kierunku groźby.

Może Cię zainteresować

zamknij