×

23-latek zgwałcił 76-latkę w Gdańsku. Motyw jego ataku budzi odrazę

23-latek zgwałcił 76-latkę w Gdańsku. Po wszystkim okradł seniorkę. Starsza kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Prokuratura w Gdańsku poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny, który jest podejrzany o napaść i zgwałcenie 76-letniej kobiety oraz kradzież samochodu i karty bankomatowej. W poniedziałek sąd podjął decyzję o areszcie tymczasowym 23-latka na okres 3 miesięcy. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

23-latek zgwałcił 76-latkę w Gdańsku

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w środowy poranek przy ulicy Opackiej w Gdańsku Oliwie. To tam 23-letni mężczyzna napadł i brutalnie zgwałcił 76-letnią kobietę.

Po wszystkim ukradł swojej ofierze torebkę z rzeczami osobistymi i uciekł. Niewykluczone, że to właśnie rabunek był jego głównym motywem działania.

Młody mężczyzna zaatakował kobietę. Przemocą i groźbą zmusił ją do poddania się „innej czynności seksualnej”. W wyniku tego zdarzenia, kobieta doznała obrażeń ciała, naruszających jej zdrowie na czas powyżej siedmiu dni. Mężczyzna zabrał również kobiecie torebkę wraz ze znajdującymi się w niej przedmiotami

– przekazała w rozmowie z dziennikarzem portalu trojmiasto.pl Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Policjanci zatrzymali napastnika

Nad ujęciem sprawcy pracowali policjanci z wydziału kryminalnego w Gdańsku.

Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, przeanalizowali zabezpieczone monitoringi, a także rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat sprawcy. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej oraz dobrego rozpoznania, kryminalni szybko ustalili, kto jest sprawcą zdarzenia. 23-latek został zatrzymany w sobotę 10 września około 6:00 w swoim mieszkaniu

– poinformował asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, cytowany przez trojmiasto.pl.

Mężczyzna usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty

Zatrzymany mężczyzna usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty: zarzut gwałtu, spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej i narażenie jej na utratę życia oraz kradzieże. Co więcej, śledczy ustalili, że 23-latek dzień przed napadem na seniorkę ukradł samochód i kartę bankomatową.

Prokuratura przekazała, że zatrzymany podczas przesłuchania częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów. W poniedziałek sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie zatrzymanego. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl, wiadomosci.dziennik.pl
Fotografie: Pixabay/zdj. poglądowe (miniatura wpisu), Pixabay, Flickr

Może Cię zainteresować