×

Uczniowie ze Szczecinka też organizują strajk. Ich słowa do nauczycieli są mocne

Wiele osób jest przerażonych strajkiem, w którym uczestniczy większość szkół. Protest nauczycieli przeraża zwłaszcza tegorocznych maturzystów. Uczniowie z „ekonomika” w Szczecinku postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Przygotowali „Strajk dla Maturzystów”.

Boja się o przyszłość

Maturzyści ze Szczecinka obawiają się, że nauczyciele nie wystawią im ocen. Taka sytuacja doprowadziłaby do sytuacji, w której nie mogliby przystąpić do matur. Właśnie dlatego, postanowili zorganizować „Strajk dla Maturzystów”. Uznali, że to jedyna forma, by dostać odpowiedź na nurtujące ich pytania.

Maturzyści strajkują przeciwko protestowi nauczycieli
Twitter

Strajk nauczycieli, protest maturzystów

Na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym widać strajkujących maturzystów rozmawiających ze strajkującą nauczycielką. Uczniowie zadają jej pytania odnośnie tego, czy zostaną im wystawione oceny. Wszystko przez to, że maturzyści nie wiedzą, czy ich nauczyciele zamierzają wziąć udział w planowanej radzie pedagogicznej. Uczniowie pojawili się w szkole z transparentami z wymownymi hasłami:

Nauczyciele uczniom, uczniowie nauczycielom

Murem za nauczycielami, ale co z naszymi maturami?

Ciekawe co na to wychowawca?

Na nagraniu nauczycielka stwierdziła, że rozmawiający z nią uczniowie doskonale wiedzą jak wygląda jej praca i dlaczego trwa protest nauczycieli. Zaznaczyła też, że pytania nie powinny być kierowane do niej, a raczej do Minister Edukacji.

Dogadali się bez mediów

Po tym nagraniu, uczniowie udali się do innych nauczycieli. W końcu pedagodzy zaprosili młodzież do rozmowy, ale bez udziału mediów. Po dyskusji uczniowie zaznaczyli, że teraz są dużo spokojniejsi co do egzaminu maturalnego.

Plakat o proteście nauczycieli
YouTube

Protest nauczycieli

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia i jak na razie jest bezterminowy. Protest jest o tyle problematyczny, że kwiecień i maj to czas najważniejszych egzaminów w szkołach, jednak jak na razie testy gimnazjalistów i 8 klas przebiegły bez większych zakłóceń. W przypadku matur, większość nauczycieli albo wystawiła oceny przed strajkiem, albo mimo protestu weźmie udział w radach pedagogicznych.

Co myślicie o takiej aktywności maturzystów?

Może Cię zainteresować

zamknij