×

Alarmy przed maturą z matematyki. W jednej szkole przeniesiono egzamin na czerwiec

Alarmy przed maturą miały miejsce i dziś. Tym razem zagrożeni byli maturzyści, którzy zdawali egzamin dojrzałości z matematyki. Policjanci i straż pożarna dokładnie sprawdza pomieszczenia w kilkunastu szkołach.

W województwie śląskim trzy alarmy. Policja już o 4:30 dostała pierwszą wiadomość w tej sprawie

Kolejna informacja pochodzi z Mławy, gdzie ładunki wybuchowe miały zostać podłożone w Zespole Szkół nr 1 na ulicy Zuzanny Morawskiej oraz I LO w Mławie.  W Piotrkowie Trybunalskim policja pojawiła się w  IV LO przy ulicy Broniewskiego, ZSP nr 6 przy Krakowskim Przedmieściu, a także przed ZSP 1 (TPS) oraz ZSP nr 5 (Ekonomik). Z kolei w Legnicy funkcjonariusze ewakuowali uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych. I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie także jest pod obserwacją.

alarmy przed maturą

CKE poinformowała, że w 61 szkołach egzamin rozpoczął się zgodnie z harmonogramem. W 57 placówkach egzamin rozpoczął się z opóźnieniem

W trzech szkołach policja musiała sprawdzić budynek w czasie trwania egzaminu. Na ten moment zawieszono pisanie. Maturzyści powrócili do egzaminu po tym gdy policja zakończyła czynności sprawdzające. Tylko w jednej szkole ewakuowano uczniów. Egzamin został przerwany. Maturzyści przystąpią do niego w czerwcu.

Alarmy przed maturą w tym roku są wyjątkowo wzmożone

Z tego też powodu CKE zaapelowała o to, aby czuwać jeszcze mocniej nad bezpieczeństwem.

Może Cię zainteresować

zamknij