×

Matury odwołane? Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce

Matury odwołane? Takie obawy pojawiają się po tym, gdy w różnych częściach naszego kraju pojawiły się informacje o potencjalnych zagrożeniach wybuchami bombowymi. W kilkunastu placówkach zgłoszono alarmy bombowe. Czy to może w jakikolwiek sposób wpłynąć na przebieg egzaminów dojrzałości?

Na temat tego, że matury mogą być odwołane mówią różne źródła. Zapanowało poruszenie, które wynika z obawy przed najgorszym. Czy jest realne zagrożenie?

Materiały wybuchowe miały być podłożone, jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl chociażby w placówkach m.in. w Żninie (kujawsko-pomorskie), Tarnowie (małopolskie), a także w kilku szkołach w województwie mazowieckim. Do tego dołączają także informacje z Krakowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Kolbuszowej.

Matury odwołane

Jak wiadomo, każde takie zgłoszenie wymaga sprawdzenia. W związku z tym ze szkół uczniów ewakuowano

Do placówek, w których zgłoszono możliwość występowanie materiałów wybuchowych, przybyli policjanci oraz straż pożarna. W niektórych miejscach doszło przez to do opóźnienia rozpoczęcia egzaminów. W pojedynczych przypadkach nawet doszło do zakwestionowania tego, czy matury w ogóle się odbędą. Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów i osób pracujących.

Miejmy nadzieję, że to tylko nieśmieszna zabawa, a nie poważne i realne zagrożenie. Bezsprzecznie ktoś powinien za to odpowiedzieć…

Może Cię zainteresować

zamknij