×

Pościg zakończony groźnym wypadkiem. Jedna z ulic Warszawy zamknięta!

Pościg zakończony groźnym wypadkiem w Warszawie. W wyniku niebezpiecznej kolizji obrażenia odniosły aż trzy osoby. Czy powzięcie takich środków było naprawdę niezbędne?

Ucieczka przed policją

Dziś mieszkańcy Warszawy byli świadkami wydarzeń rodem z filmów sensacyjnych. Po ulicach stolicy przemykały samochody policji oraz uciekającego przed prawem mężczyzny. Przy ul. Szwedzkiej doszło do zderzenia pojazdów. Na skutek kolizji aż trzy osoby zostały ranne. W celu przeprowadzenia czynności wyjaśniających okoliczności zdarzenia, podjęto decyzję o zamknięciu ulicy Szwedzkiej.

Tomasz Zieliński w rozmowie z dziennikarzami tvnwarszawa.pl opowiadał o wstrząsających wydarzeniach, których świadkami byli warszawiacy.

Przy skrzyżowaniu Szwedzkiej z Letnią zderzyły się ford i mercedes, którego kierowca uciekał przed policją. Po zderzeniu kierowca mercedesa wjechał w zabytkowy, pofabryczny budynek Warszawskiej Piekarni Mechanicznej przy ulicy Szwedzkiej.

Na miejsce przybyły trzy karetki pogotowia, trzy zastępy straży pożarnej oraz kilka radiowozów.

W karetkach są kierowca i pasażer mercedesa. Jeden z mężczyzn trafił do karetki na noszach, skuty kajdankami. Ranny jest również kierowca forda.

Ulica jest wyłączona z ruchu od wysokości ronda Żaba.

Pościg zakończony groźnym wypadkiem

Paulina Onyszko, oficer prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zdradziła dziennikarzom, jaki był powód ucieczki mężczyzny przez funkcjonariuszami.

Policjanci prowadzili pościg za mercedesem, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący mercedesem zjeżdżając z Radzymińskiej w Szwedzką zderzył się z kierującym fordem. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby: kierowca i pasażer mercedesa oraz kierowca forda.

Na miejsce wezwano policjantów z wydziału ruchu drogowego z sekcji wypadków. Póki co nie udało się stwierdzić, dlaczego kierowca tak bardzo chciał uniknąć spotkania z policjantami.

Na ten moment nie wiemy, dlaczego kierowca mercedesa nie zatrzymał się do kontroli. Będziemy to wyjaśniać.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o możliwości wystąpienia utrudnień w ruchu. Wybrane linie komunikacji miejskiej mogą kursować inaczej niż dotychczas.

Z powodu zdarzenia drogowego i zablokowanego przejazdu na skrzyżowaniu Szwedzka/Letnia linia 135 zostaje skierowana na trasę objazdową.

W ostatnim czasie w kraju dochodzi do ogromnej liczby wypadków samochodowych. Słabsza widoczność wynikająca z krótszego dnia oraz brak elementów odblaskowych u pieszych sprawiają, że na ulicach jest bardzo niebezpiecznie.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Maps Google

Może Cię zainteresować

zamknij