×

Polski piłkarz Bartosz Bereszyński zarażony koronawirusem!

Znany polski piłkarz, Bartosz Bereszyński, poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że uzyskał pozytywny wynik w teście na kronawirusa.

Bereszyński ma koronawirusa

Bartosz Bereszyński, który poza kardą reprezentacji Polski, występuje we włoskim klubie UC Sampdoria, napisał na swoim Instagramie:

Niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Czuję się dobrze. Pomimo zachowania odpowiednich środków ostrożności w ostatnim czasie, nie udało mi się uniknąć zakażenia wirusem. Dlatego proszę, abyście byli odpowiedzialni i w miarę możliwości pozostali w domu.

Kwarantanna całego klubu

Wszystkich zawodników klubu Bereszyńskiego zaalarmowano po tym, jak w czwartek wykryto koronawirusa u napastnika Sampdorii, Manolo Giabbiadiniego. Jak podają włoskie media, wszyscy pracownicy klubu są w kwarantannie i przechodzą testy na COVID-19.

Pozytywny wynik na obecność koronawirusa w Sampdorii uzyskało jak dotąd siedem osób: Giabbiadini, Bereszyński, Omar Colley, Albin Ekdal, Antonino La Gumina, Morten Thorsby, oraz lekarz Amedeo Baldari.

To nie jedyni zarażeni w świecie sportu – jak niedawno pisaliśmy, również w NBA zawodnicy uzyskali pozytywne wyniki testów. Wśród nich znalazł się Rudy Gobert, który publicznie kpił z choroby i ostentacyjnie dotykał wszystkiego podczas konferencji. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, przeprosił za swoje zachowanie.

Koronawirus we Włoszech

Sytuacja we Włoszech jest najgorsza w całej Europie. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarło tam aż 175 osób.

W ciągu doby liczba zmarłych osób wzrosła do 1441.

Od wybuchu epidemii koronawirusa we Włoszech stwierdzono tam u 21 157 osób, wyleczono dotąd 1966 chorych, a 17 750 osób wciąż jest leczonych.

Może Cię zainteresować

zamknij