×

Piotr Żyła został zdyskwalifikowany. Skoczek nie wystąpi w zawodach w Zakopanem

Piotr Żyła został zdyskwalifikowany. Dla skoczka to wielki cios. Nie będzie mógł wziąć udziału w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Powód niedopuszczenia go do konkursu jest zdumiewający.

Udział w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem

W ostatnim czasie o Piotrze Żyle mówi się znacznie częściej w kontekście skandali z udziałem jego byłej żony, niż sukcesów sportowych. Pomimo tego, że od rozwodu skoczka z Justyną Żyłą minęły już ponad 2 lata, byli małżonkowie wciąż wdają się ze sobą w spory.

Celebrytka regularnie publikuje w sieci materiały, w których odnosi się do związku ze skoczkiem. Justyna Żyła lubi wzbudzać sensacje. Teraz byłą uczestniczkę „Tańca z gwiazdami” pewnie ucieszy informacja o odsunięciu jej byłego męża od możliwości udziału w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem.

Pomimo tego, że Piotr Żyła w kwalifikacjach uzyskał bardzo dobry wynik i skoczył na odległość 124,5 m, nie będzie mógł uczestniczyć w zawodach. Polak zajął 23. miejsce, ale w trakcie przeprowadzonej kontroli wyszły na jaw pewne nieprawidłowości.

Okazało się, że kombinezon skoczka był niezgodny z regulaminem. Dziennikarz TVP Sport Filip Czyszanowski powiedział:

O 1 cm za szeroki kombinezon. Aptekarska precyzja kontrolerów sprawiła, że Piotra Żyły nie zobaczymy w niedzielnym konkursie.

Piotr Żyła został zdyskwalifikowany

W komunikacie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) możemy przeczytać, że powodem dyskwalifikacji Piotra Żyły był nieodpowiedni kombinezon. W piątek skoki szły Żyle bardzo źle, dlatego skoczek musiał udać się na specjalną kontrolę. Wówczas okazało się, że zawodnik miał zbyt szeroki kombinezon.

Trener polskiej kadry skoczków w rozmowie z Onet Sport tłumaczył powody tej decyzji:

Piotrek dostał dyskwalifikację za kombinezon. Nie zagrał centymetr w biodrze. Kombinezon jest napięty na ciele, do tego mógł się trochę inaczej ustawić na kontrolę. Sepp Gratzer zaznaczył to miejsce. Teraz musimy sprawdzić ten kombinezon. W tym miejscu, w którym Sepp zaznaczył, musimy dokładnie przemierzyć go jeszcze raz.

Żyła jako jedyny reprezentant Polski nie weźmie udziału w konkursie Pucharu Świata. Eliminacje przeszli pomyślnie: Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Piotrek wystąpi dopiero w konkursie drużynowym.

Mimo dyskwalifikacji, dobry humor Żyły nie opuszcza. Być może dlatego, że dzisiaj ma 34. urodziny? Najlepszego Piotrek!

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij