×

Co się dzieje z Kamilem Stochem? Polski Związek Narciarski zabrał głos

Kamil Stoch w ciągu ostatnich lat zdążył przyzwyczaić nas do pięknych, długich skoków i wysokich lokat. Obecny sezon w wykonaniu naszego orła nijak ma się jednak do wyników osiąganych w poprzednich latach. Co się dzieje z Kamilem Stochem? Czy zdoła wrócić do formy z kilku ostatnich lat?

Co się dzieje z Kamilem Stochem?

Skoczkowie są świeżo po zakończonym Turnieju Czterech Skoczni, który po raz drugi w swojej karierze wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Polacy byli jedynie tłem rywalizacji. Najwyższą lokatę wśród polskich skoczków zajął Piotr Żyła (15. miejsce). Kolejne lokaty naszych zawodników: Dawid Kubacki (22. miejsce), Jakub Wolny (35. miejsce), Paweł Wąsek (48. miejsce), Andrzej Stękała (51. miejsce) i… Kamil Stoch (53. miejsce.), co z pewnością dla wielu polskich fanów jest ogromnym „zaskoczeniem”.

Wszyscy kibice zadają sobie pytanie, co się dzieje z Kamilem Stochem, który został wycofany z Turnieju Czterech Skoczni po kwalifikacjach do konkursu w Inssbrucku, gdzie zajął dopiero 59. miejsce?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Kamil Stoch zakończył już tygodniową przerwę po słabszych startach we wspomnianych zawodach. W rozmowie ze Sport.pl Jan Winkiel przekazał, że Kamil Stoch wziął udział w poniedziałkowej sesji treningowej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Polski skoczek trenował pod okiem trenera Grzegorza Sobczyka. Stoch na treningu miał prezentować się bardzo dobrze, o czym poinformował sekretarz generalny PZN.

Ostatnie dwa skoki wyglądały bardzo dobrze. Także jest kolejny promyczek nadziei. Mam nadzieję, że w Zakopanem kolejne próby będą bardzo udane.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Kamil Stoch w coraz lepszej kondycji psychicznej

Kamil Stoch początku tego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Widać już jednak pewne światełko w tunelu, bowiem nasz skoczek jest w coraz lepszej kondycji psychicznej, a to bardzo istotne, gdy chce się oddawać piękne i długie skoki.

Nie szukał miejsca do schowania się, tylko jest bardziej otwarty. Był uśmiechnięty. To dobrze, bo bałem się, że jak wszyscy będą na skoczni na niego patrzyli, to będzie smutny czy też zafrasowany, a to nie wyglądało tak źle. Patrząc na te ostatnie skoki można też spokojnie spojrzeć na najbliższy weekend

– dodał Jan Winkiel.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Konkurs PŚ w Zakopanem

Już w najbliższy weekend, skoczków czeka konkurs Pucharu Świata w Zakopanem, który zostanie poprzedzony piątkowymi kwalifikacjami. W sobotę odbędzie się z kolei konkurs drużynowy, a w niedzielę konkurs indywidualny.

Trzymamy kciuki za naszych!

Niewiele osób wie, że żona Kamila Stocha jest od niego starsza! O ile lat?

Źródła: sportowefakty.wp.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij