×

Piotr Żyła szczerze o igrzyskach olimpijskich: „To są durne zawody. Kompletna nuda!”

Piotr Żyła szczerze o igrzyskach olimpijskich. Skoczek nie jest zadowolony ze swojego występu w Zhangjiakou. Sfrustrowany przedstawił stanowczą deklarację, która zaskoczyła wielu fanów jednego z najbardziej charakterystycznych polskich zawodników.

Wynik Piotra Żyły na igrzyskach olimpijskich

To koniec igrzysk olimpijskich dla skoczków narciarskich. Wczoraj odbył się konkurs drużynowy, na którym Polacy zajęli dopiero 6. miejsce. Piszemy dopiero, ponieważ nasi skoczkowie przyzwyczaili nas do znacznie lepszych wyników. Na więcej też liczyliśmy w przypadku Piotra Żyły, który na skoczni normalnej w konkursie indywidualnym zajął 21. miejsce, a na skoczni dużej 18. miejsce. To przełożyło się na odważną deklarację skoczka.

Piotr Żyła szczerze o igrzyskach olimpijskich

Piotr Żyła nie weźmie więcej udziału w igrzyskach olimpijskich, o czym poinformował na Instagramie.

I to by było na tyle. Aliwederczi igrzyska olimpijskie. Nigdy więcej

– napisał polski skoczek.

Później w wywiadzie dla telewizji Eurosport potwierdził, że nie będzie więcej brał udziału w igrzyskach olimpijskich.

Ja już na igrzyska nie przyjadę. To są durne zawody. W Pucharze Świata coś się dzieje, a nie kompletna nuda, jak na igrzyskach. Mogę sobie jechać na zawody Pucharu Świata, ale nie na igrzyska. Idę się napić, tyle mi zostało.

Reakcje internautów

Piotr Żyła jest jednym z najbardziej lubianych polskich skoczków, dlatego nie mogło obyć się bez szerokiej reakcji ze strony fanów. Internauci z jednej strony nie mogą pogodzić się z oświadczeniem skoczka, a z drugiej dziękują za wysiłek i ogrom emocji, jakie za każdym razem dostarcza wraz z pozostałymi polskimi skoczkami. W komentarzach czytamy:

Jakie nigdy więcej! Trza się odegrać na następnych!

Dziękujemy za walkę Panowie. Zostawiliście serducho na skoczni! Jesteśmy z wami mimo wszystko!

Panie Piotrze, ci którzy są kibicami, a nie bywają, zawsze będą wam kibicować, czy jest dobrze, czy źle. Głowa do góry i do przodu. Podziękowania za Waszą walkę.

Choć nie zobaczymy już Piotrka na IO (tak przynajmniej sam uważa), trzymamy kciuki za sukcesy w Pucharze Świata. Jesteśmy przekonani, że jeszcze będzie o nim głośno! W końcu Piotr Żyła jest zdobywcą sześciu medali mistrzostw świata, w tym z 2017 i 2021 roku.

Źródła: sport.tvp.pl, www.instagram.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować