×

Polscy skoczkowie za 25 lat. Zdjęcia, które wywołały lawinę komentarzy

Jak będą wyglądać polscy skoczkowie za 25 lat? Na Facebooku pojawiła się fotografia, która wywołuje spore emocje. Na zdjęciu widzimy trzech popularnych skoczków w sezonie… 2048/2049. O co chodzi?!

Nowy sezon, nowe nadzieje

Chociaż do kalendarzowej zimy jeszcze daleko, nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich już wystartował. Potrwa… aż pięć miesięcy (zakończy się dopiero w kwietniu), a zatem skoczkowie będą mieć wiele okazji ku temu, by się sprawdzić.

Skoczkowie rozpoczęli sportowe zmagania w miniony weekend w Wiśle. Było… niestandardowo, bo zawody zorganizowano na igielicie. Mimo to nie brakowało dużych emocji i sporych kontrowersji. Podczas niedzielnych zmagań zdyskwalifikowany został Kamil Stoch. Triumfatorem konkursu został Dawid Kubacki, który po raz kolejny udowodnił, że doskonale się czuje podczas zawodów, organizowanych na igielicie. O większych sukcesach niestety nie może mówić ani Piotr Żyła, ani Paweł Wąsek.

Żyła, Kubacki, Stoch – te trzy nazwiska od lat pojawiają się w czołówce. Sęk w tym, że każdy z tej sportowej „trójcy” przekroczył już 30-ty rok życia. A to oznacza, że zbliża się nieuchronny koniec kariery. Fani skoków zastanawiają się, kto będzie w stanie zastąpić naszych najlepszych skoczków. Niestety, na razie kandydatów nie widać. Czyżby nasi skoczkowie mieli skakać przez kolejne dekady…?

Polscy skoczkowie za 25 lat

Na Facebooku The Older Side Of Ski Jumping pojawiła się zabawna fotografia, która nawiązuje do obaw związanych z przyszłością polskich skoków. Na zdjęciu widzimy Stocha, Kubackiego i Żyłę w wieku… emerytalnym. I wcale nie chodzi tu o sportową emeryturę!

Autorzy podpisali zdjęcie słowami: „Trzech najlepszych polskich skoczków w sezonie 2048/2049”.

Jak widać, naszym skoczkom przybyło nieco zmarszczek, ale humory nadal im dopisują. Tak jak niektórym komentującym…

To prawda. Będą wieczni jak Lenin w rosyjskim mauzoleum

Kubacki prawie jak Terlecki

Kubacki jak Einstein..zreszta teraz jest Einsteinem skoków

– czytamy w komentarzach.

Wielu internautów martwi się, co przyniesie przyszłość…

Mozna sie pośmiać ale wszystko wygląda na to że w skokach bedziemy drugą Finlandią . Od potegi do upadku

– napisał jeden z komentujących.

By zakończyć jakimś pozytywnym akcentem, warto podkreślić, że i tak zrobiliśmy ogromny postęp: gdy Adam Małysz kończył swoją karierę, wydawało się, że jest to nie tylko koniec pewnej epoki, ale i koniec polskich sukcesów w skokach narciarskich. Tymczasem wkrótce pojawił się godny następca – Kamil Stoch, a wraz z nim kilku innych obiecujących skoczków. Może i teraz będzie podobnie?

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować