×

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Może być wyższa, jeśli spełni jeden warunek!

Jarosław Kaczyński złożył dymisję z funkcji wicepremiera i szefa Komitetu ds. bezpieczeństwa. Szef Prawa i Sprawiedliwości musi tym samym pogodzić się z utratą rządowej pensji. Na brak środków z pewnością narzekał nie będzie. Ile wyniesie emerytura Jarosława Kaczyńskiego? Jak wynika z ustaleń mediów, ta sporo wzrośnie dzięki pracy w KPRM, o ile zostanie spełniony jeden warunek.

Jarosław Kaczyński odszedł z rządu

Jarosław Kaczyński odszedł z rządu. Tym samym skończyła się pewna era w polskiej polityce.

Nie jestem już w rządzie. Premier Mateusz Morawiecki oraz – z tego co wiem – prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację

– oznajmił we wtorek 21 czerwca prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP.

Szef PiS swoją decyzję argumentował potrzebą skupienia się na sprawach partyjnych i zbliżających się wyborach.

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego

Decyzja, a w konsekwencji dymisja prezesa PiS z funkcji KPRM wiąże się z utratą pokaźnej, rządowej pensji. Według „Faktu”, ta wynosiła średnio nieco ponad 18 tys. złotych brutto i kwotę tę Jarosław Kaczyński będzie otrzymywał jeszcze przez trzy kolejne miesiące. Później będzie mógł natomiast liczyć na wpływy z uposażenia i poselskiej diety – łącznie około 16,8 tys. złotych. Na tym nie koniec. Kaczyński jest już w wieku emerytalnym i pobiera z tego tytułu emeryturę. Ta wzrośnie dzięki pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – przypomnijmy, że przepracował tam 20 miesięcy.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że emerytura szefa PiS wzrośnie dzięki temu nawet o około 400 złotych, pod warunkiem, że Kaczyński złoży w urzędzie wniosek o przeliczenie świadczenia emerytalnego. Zgodnie z nowymi przepisami pracujący emeryt może to zrobić tylko raz roku.

Na dzień dzisiejszy emerytura Jarosława Kaczyńskiego, jak zauważa „Fakt”, wynosi ponad 7 tys. złotych. Spodziewaliście się, że będzie to wyższa kwota?

Źródła: wydarzenia.interia.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Flickr, Wikimedia Commons

Może Cię zainteresować