×

Ewa Bilan-Stoch odpowiedziała Kurskiemu w mocnych słowach. Nie wytrzymała!

Ewa Bilan-Stoch odpowiedziała Kurskiemu na kontrowersyjny wpis, w którym prezes TVP próbował podpiąć się pod sukces Dawida Kubackiego na igrzyskach olimpijskich. Takiej reakcji prezes Kurski raczej się nie spodziewał.

Kurski wbija szpilkę stacji TVN

Jacek Kurski na pewno wie, co znaczy „propaganda sukcesu”. Niezależnie od tego, czy chodzi o sukcesy sportowe, muzyczne czy inne, prezes TVP chętnie przypisuje zasługi stacji. Ale czy stacja mogła się przyczynić do sukcesu Dawida Kubackiego podczas igrzysk olimpijskich? Jacek Kurski uważa, że tak.

Dodał na Twitterze wpis, którym chciał wbić szpilkę stacji TVN. W rezultacie spotkał się z dużą krytyką.

Sami Państwo widzieli, co się stało. Kiedy tylko skoki wróciły do Telewizji Polskiej natychmiast przyszły też sukcesy Polaków. Mamy medal igrzysk olimpijskich dla Polski! 2 Polaków w szóstce, 4 w rundzie finałowej. Brawo polscy skoczkowie, brawo Dawid Kubacki! Bądźmy razem z TVP

– czytamy na Twitterze.

Ten wpis był odpowiedzią na słowa komentatora sportowego Przemysława Babiarza, który powiedział w trakcie transmisji:

Z niezależnych od TVP powodów skoki nie cieszyły się ostatnio może wielkim zainteresowaniem, ale wróciły do domu i od razu jest efekt.

Jackowi Kurskiemu bardzo spodobały się te słowa, choć wywołały one prawdziwą burzę w sieci.

Ewa Bilan-Stoch odpowiedziała Kurskiemu

Wobec wpisu Jacka Kurskiego trudno przejść obojętnie. Odpowiedziała na niego również Ewa Bilan-Stoch, której najwyraźniej nie spodobało się, w jaki sposób prezes TVP skomentował zawody (Kamil Stoch zakończył zmagania na szóstym miejscu). Komentarz żony Kamila Stocha jest krótki, ale dosadny.

Dawid [Kubacki – przyp. red.] od kilku lat jest ambasadorem stacji Eurosport i w ich transmisji też zdobył dziś medal. Może po prostu cieszmy się bez podtekstów. Pozdrawiam, Menadżerka

– czytamy w odpowiedzi na tweet prezesa TVP.

Wpis Jacka Kurskiego skomentowała również żona Dawida Kubackiego.

Mój osobisty mąż zdobył brązowy medal IO tylko dzięki swojej ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeniom oraz całemu tabunowi ludzi którzy (może nie wszyscy – nie wiem) nie patrzą na to, gdzie była transmisja. Tak myślę ja – Jego osobista żona

– napisała Marta Kubacka.

Przypomnijmy: w tym sezonie część transmisji z sezonu skoków narciarskich po raz pierwszy od wielu lat dostępna była nie w TVP, a w TVN i właśnie to wzbudza tak duże kontrowersje. A w związku z tym, że naszym zawodnikom ten sezon skoków nie poszedł zbyt dobrze, niektórzy w żartach zrzucali winę na zmianę stacji.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować