×

Piosenka o podręczniku do HiT-u. Utwór 22-latka miażdży dzieło Roszkowskiego

Piosenka o podręczniku do „HiT” to dziś prawdziwy HIT Internetu! Jej wykonawcą jest 22-letni Paweł Kielar, który od jakiegoś czasu jest uznawany za głos młodego pokolenia. Tym razem wystarczyło zaledwie 5 minut, aby dosadnie zobrazować i zmiażdżyć absurdalne treści podręcznika „Historia i teraźniejszość” autorstwa Wojciecha Roszkowskiego.

„HiT” w polskich szkołach

Już od 1 września wielkie zmiany w szkołach, które będą tyczyć się zarówno uczniów jak i nauczycieli. Jedną z nich jest wprowadzenie do programu nauczania uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych nowego przedmiotu, jakim jest Historia i Teraźniejszość. Autorem podręcznika do „HiT-u” jest prof. Wojciech Roszkowski, którego dzieło od samego początku budzi liczne kontrowersje. Kontrowersje, które oczywiście nie wzięły się znikąd. Są one reakcją na zawartą w książce formę przekazu i ocenę wydarzeń według światopoglądu autora. Szczególne oburzenie opinii publicznej wywołała moralna ocena kobiet stosujących antykoncepcję czy informacje na temat dzieci urodzonych dzięki metodzie in vitro, które zostały porównane do „hodowli zwierząt”.

Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju »produkcję«?

– czytamy w podręczniku autorstwa Roszkowskiego.

Dziś wielu nauczycieli, rodziców i uczniów sprzeciwia się podręcznikowi, który miałby być przedmiotem nauczania w polskich szkołach. Są też tacy, dla których jest on powodem do drwin…

Piosenka o podręczniku do „HiT”

22-letni student, Paweł Kieler, za pomocą piosenek komentuje aktualne wydarzenia. Swoim przekazem bawi, ale jednocześnie zmusza swoich słuchaczy do refleksji. Teraz na swój warsztat wziął kontrowersyjny podręcznik „Historia i teraźniejszość” autorstwa Wojciecha Roszkowskiego. Tak też powstał jego najnowszy utwór pt. „Gdyby podręcznik HiT był piosenką”, który, jak sam uważa, ma charakter humorystyczno-rozrywkowy.

Co ciekawe, tekst utwory „Gdyby podręcznik HiT był piosenką”, jak sama nazwa wskazuje, składa się wyłącznie z fragmentów kontrowersyjnego podręcznika. Autor najprawdopodobniej uznał, że nie musi nic od siebie dodawać, aby zmiażdżyć dzieło Wojciecha Roszkowskiego. Można by więc rzec, że zrobił to jego własną narzędziem. Co więcej, na dowód, że słowa pochodzą z książki, Kieler zamieścił do swojego występu fragmentu tekstu z podręcznika do „HiT-u”.

Tego po prostu trzeba posłuchać!

Internauci zachwyceni, a jednocześnie przerażeni

Utwór 22-latka momentalnie spotkał się z uznaniem Polaków, zwłaszcza młodszego pokolenia. W komentarzach czytamy:

Cała piosenka jest idealnym ukazaniem „prawdziwej” historii Polski według pisiorów. Jesteś chłopie mega

Piosenka wyszła mega, ale fakt, że teksty pochodzą z prawdziwego podręcznika po prostu przeraża

Sztos. Szkoda tylko, że każdy Twój niewątpliwy HIT wiąże się ze świadomością, że w tym kraju nie dzieje się dobrze

– czytamy.

Źródła: www.fakt.pl, www.youtube.com
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij