×

Piorun uderzył koło Białego Domu! 3 osoby nie żyją. Jest szokujące nagranie!

Piorun uderzył koło Białego Domu w parku Lafayette w Waszyngtonie. Trafił w drzewo, pod którym schroniło się kilka osób. Niestety starsze małżeństwo i 29-letni mężczyzna przypłacili to życiem. Czwarta osoby przebywa w szpitalu. Jest w krytycznym stanie. Tymczasem do sieci trafiło nagranie pokazujące, jak doszło do tragedii w pobliżu siedziby prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Piorun uderzył koło Białego Domu. Ile osób zginęło? Kim były ofiary?

W czwartek 4 sierpnia około godz. 19.00 (lokalnego czasu) nad Waszyngtonem rozpętała się burza. Kilka osób, które przebywało w tym czasie w parku Lafayette sąsiadującym z Białym Domem, schroniło się pod drzewem. A to był fatalny błąd. Piorun uderzył dokładnie w to drzewo i poraził cztery osoby: dwóch mężczyzn i dwie kobiety.

Jak powiedział rzecznik straży pożarnej Vito Maggiolo:

Ekipy ratownictwa medycznego przetransportowały wszystkie ofiary do szpitala z krytycznymi, zagrażającymi życiu obrażeniami.

Niedługo później poinformowano o śmierci starszego małżeństwa, które przyjechało do Waszyngtonu świętować 56. rocznicę ślubu. 76-letni James Mueller i 75-letnia Donna Mueller z Janesville w stanie Wisconsin zmarli w wyniku odniesionych obrażeń. On był emerytowanym przedsiębiorcą, a ona – byłą nauczycielką dorabiającą sobie w sklepie meblowym. Muellerowie mieli pięcioro dzieci, dziesięcioro wnucząt i czworo prawnuków. Wszyscy są zrozpaczeni.

Dzień później (w piątek) zmarł również 29-letni mężczyzna, który został rażony piorunem w okolicy siedziby prezydenta USA. Czwarta ofiara wciąż walczy o życie w szpitalu. Stan kobiety jest krytyczny.

Nasze serca są z rodzinami, które straciły bliskich i modlimy się za tych, którzy wciąż walczą o życie

– przekazała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Piorun uderzył koło Białego Domu
Twitter

Uderzenie pioruna w pobliżu Białego Domu. Nagranie

Do Internetu trafiło nagranie pokazujące dwukrotne uderzenie pioruna w drzewo, znajdujące się w parku Lafayette w Waszyngtonie, czyli w pobliżu Białego Domu.

Świadkami tego zdarzenia byli funkcjonariusze Secret Service i amerykańskiej policji, którzy od razu ruszyli na pomoc poszkodowanym. Film z feralnej nocy możecie obejrzeć poniżej.

Od początku 2022 roku w USA od uderzenia pioruna zginęło już dwanaście osób (wliczając ofiary czwartkowej burzy w Waszyngtonie). Centers for Disease Control and Prevention poinformowało, że w latach 2006-2021 piorun powodował średnio 28 zgonów rocznie. Umiera około 10 procent osób porażonych piorunem.

Wyszedł z pracy w czasie burzy. Był pewien, że nic złego się nie stanie. Nagle uderzył w niego piorun. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij