×

Pijani białoruscy żołnierze na granicy z Polską! Wstrząsające nagranie MON

Pijani białoruscy żołnierze! Kryzys migracyjny na granicy z Białorusią wciąż trwa. Do sieci trafia wiele nagrań, które pokazują, jak naprawdę wygląda tam sytuacja. Teraz samo Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało film, na którym widać uzbrojonego Białorusina pełniącego służbę pod wpływem alkoholu. To od razu przywodzi obawy o to, co może się tam wydarzyć.

Pijani białoruscy żołnierze

Wczoraj na oficjalnym profilu Ministerstwa Obrony Narodowej na Twitterze pojawiło się nagranie z granicy polsko-białoruskiej trwające nieco ponad minutę. Możemy zobaczyć na nim żołnierza z Białorusi, który rozmawia z Polakami. Wszystko wskazuje na to, że jest on pod wpływem alkoholu. Mundurowy chwieje się na nogach. Mówi trochę po angielsku, trochę po białorusku. Z tego, co można usłyszeć chodzi mu o papierosy. W odpowiedzi słyszy jednak, że polscy żołnierze nie palą. Pełna treść posta opublikowanego przez MON brzmi następująco:

Pijani Białorusini pod bronią pełnią służbę na granicy. To nie pierwszy taki przypadek, z którym spotkali się nasi żołnierze

To nie jedyne nagranie, które pojawiło się wczoraj na Twitterze MON. Inny filmik przedstawia chłopca, który rozmawia najprawdopodobniej z białoruskimi żołnierzami. Jak się okazało, prosił ich o zgodę na atak na nasze służby. Chciał rzucać w naszych mundurowych kamieniami.

Kolejny dowód na instrumentalne wykorzystywanie migrantów przez białoruskie służby. Dziecko prosi funkcjonariuszy o zgodę na atak kamieniami w stronę naszych żołnierzy

„Bronimy Polski i Europy. Nie zmienimy naszego podejścia”

Miejmy nadzieję, że wkrótce sytuacja na granicy się uspokoi. Niestety wiele wskazuje na to, że nie nastąpi to szybko.

Szef MON Mariusz Błaszczak na swoim Twitterze umieścił też twitta o naszych żołnierzach oraz konsekwentnej polityce rządu:

To że atak hybrydowy Łukaszenki nie wychodzi poza polsko-białoruską granicę, jest zasługą profesjonalizmu żołnierzy i funkcjonariuszy oraz konsekwentnej polityki rządu. Bronimy Polski i Europy. Nie zmienimy naszego podejścia.

Źródła: twitter.com, wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij