×

Polska granica została złamana. Na teren kraju wdarło się aż 50 migrantów!

Polska granica została złamana. Migranci brutalnie zaatakowali polskich policjantów. Obywatele muzułmańskich krajów nie mieli litości dla pograniczników. To, co dzieje się w tej chwili na polsko-białoruskiej granicy, przypomina wydarzenia na wojennym froncie.

Migranci uciekają się do przemocy

Nadszedł moment, którego obawiali się wszyscy Polacy. Straż Graniczna nie jest już w stanie sprawować całkowitej kontroli nad tym, kto przedostaje się na terytorium naszego kraju. Dziś rano podlaska policja poinformowała o przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej przez 50 nielegalnych migrantów. Wiadomo, że pochodzący z muzułmańskich krajów mężczyźni przemocą przedostali się na teren Unii Europejskiej.

Do zdarzenia doszło w rejonie Sarzyny w gminie Dubicze Cerkiewne (Podlaskie). Polskim służbom udało się zatrzymać 22 Irakijczyków. Niestety pozostali mężczyźni rozpłynęli się w okolicznych lasach. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował:

Na stronę polską wdarło się około 50 imigrantów. W poszukiwaniach udział wzięło 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze SG. 22 obywateli Iraku zostało zatrzymanych przez policjantów. Imigrantów przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Jak podaje Tomasz Krupa, nie był to jedyny przypadek ataku na granicę ze strony przybyszów z Dalekiego Wschodu. W sobotę około 20:15, w okolicy Kolonii Klukowicze kilkudziesięcioosobowa grupa migrantów podejmowała próby siłowego sforsowania granicy. Blisko stu migrantów czekało obok w nadziei na wdarcie się na teren Polski. Mężczyźni wykazywali się nieprawdopodobną agresją. Oprócz niezrozumiałych, przerażających okrzyków, obrzucali polskich funkcjonariuszy kamieniami. Jeden z policjantów odniósł obrażenia.

Polska granica została złamana

Tomasz Krupa dodał, że na skutek ataku ze strony migrantów służby zarejestrowały uszkodzenie jednego z pojazdów. Szczęśliwie obrażenia, których doznał funkcjonariusz okazały się niegroźne.

W jednym z pojazdów policyjnych wgniecione zostały drzwi. Lekko ranny został również nasz policjant. Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza z Łodzi. Na szczęście policjant nie wymagał hospitalizacji. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta.

Zalew migrantów z Dalekiego Wschodu przyjmuje coraz bardziej brutalną formę. Mężczyźni przybywający z Afganistanu, Iraku, Syrii czy nawet krajów afrykańskich atakują polskich funkcjonariuszy gruzem, kamieniami czy kłodami drewna. Na Twitterze MON ukazały się zdjęcia, przedstawiające materiały, których ubiegłej nocy użyli migranci.

Pierwsi zdrajcy

Niestety akcję odpierania ataków ze strony nielegalnych imigrantów utrudniają niekiedy sami Polacy. Policja potwierdziła, że w sobotę udało się zatrzymać aż cztery osoby, które kolaborowały z migrantami.

Zorganizowana grupa przewoziła 13 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj obywatele Ukrainy, obywatel Polski oraz Syryjczyk.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij