×

Co się dzieje na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagranie

Co się dzieje na granicy z Białorusią? Trwają prace przy budowie zapory. Inwestycja ma zostać skończona w czerwcu 2022 roku. Straż Graniczna pokazała nagranie, które pokazuje, na jakim etapie są prace i jak obecnie wygląda bariera. Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Co się dzieje na granicy z Białorusią?

Przez kilka tygodni wydarzenia na polsko-białoruskiej granicy śledziła cała Polska. Z czasem zainteresowanie sprawą przycichło, nie oznacza to jednak, że przy polsko-białoruskiej granicy nic się nie dzieje. Sytuacja nadal jest daleka od spokojnej.

Jak podaje Wprost, w maju odnotowano już 654 próby nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Natomiast od początku roku takich prób było 5 073 (przybywa ich każdego dnia). Niektórzy migranci są agresywni wobec polskich patroli i obrzucają służby kamieniami.

Zainteresowanie incydentami przy polsko-białoruskiej granicy spadło z wiadomych powodów. Jednak rządzący od początku próbowali utrudniać mediom relacjonowanie tego, co się dzieje w tym rejonie Polski. Hucznie otwierane centrum prasowe zlikwidowano. Ale strata jest niewielka, bo i tak nikt nie rozumiał, jaką funkcję właściwie miało pełnić.

Tymczasem w regionie trwa budowa zapory. Ostatecznie inwestycja ma zostać skończona w czerwcu 2022 roku. Jak wyglądają postępy prac?

Straż Graniczna pokazała nagranie

Prace przy budowie bariery rozpoczęto w styczniu. Kolejne elementy zapory powstają m.in. w Białowieży, Kuźnicy, Mielniku, Narewce oraz Michałowie.

Wykonawcy są gotowi do przekazania w najbliższym czasie ukończonych odcinków. Przęsła zamontowane są na długości prawie 90 km. Powstało już 90 proc. drogi technicznej wzdłuż bariery

– napisała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna.

Do wpisu dodano krótkie nagranie.

Zapora będzie miała 186 km i ok. 5,5 m wysokości. Jej trzon będą stanowiły 5-metrowe, stalowe słupy zwieńczone drutem kolczastym. Próby przekopania się pod zaporą zakończą się interwencją polskich służb.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować