×

Ataki przy polsko-białoruskiej granicy. Obrzucono straż graniczną kamieniami

Ataki przy polsko-białoruskiej granicy. O niepokojącym incydencie poinformowała polska Straż Graniczna, która została obrzucona kamieniami. Uszkodzony został samochód funkcjonariuszy. Im samym na szczęście nic się nie stało.

Ataki przy polsko-białoruskiej granicy

Choć temat napięć na granicy polsko-białoruskiej za sprawą wojny w Ukrainie zszedł na drugi plan, wciąż regularnie zdarzają się tam sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Mowa o cudzoziemcach, którzy za wszelką cenę próbują przedostać się do Polski.

Jedna z nich miała miejsce wczoraj, 7 kwietnia, kiedy to na terytorium Polski nielegalnie próbowało przedrzeć się 10 cudzoziemców – obcokrajowców z Etiopii, Afganistanu i Syrii.

Niedługo potem, około godziny 02:30 w nocy, funkcjonariusze Straży Granicznej przemieszczający się samochodem Ford Ranger zostali obrzuceni kamieniami ze strony białoruskiej.

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, ale ucierpiał na tym pojazd służbowy. Została zbita szyba i lusterko.

Niespokojnie na granicy z Białorusią

Opisany wyżej przypadek nie jest odosobniony. Do takich sytuacji dochodzi niemal codziennie. Zaledwie dzień wcześniej, w środę, 20 cudzoziemców próbowało przedostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią

Z raportu Straży Granicznej dowiadujemy się, że byli to m.in. obywatele Etiopii, Rwandy, Gambii i Konga. Zatrzymani cudzoziemcy dostali się na Białoruś z Rosji. Zatrzymano także dwóch pomocników, którzy byli odpowiedzialni za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Podlaski Oddział Straży Granicznej szacuje, że w ostatnim czasie liczba imigrantów, którzy są zatrzymywani w ciągu doby na polsko-białoruskiej granicy, waha się pomiędzy 40 a 120 osób.

Źródła: twitter.com, wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować