×

Białorusini oskarżają polskie służby o ostrzelanie przejścia granicznego

Białorusini oskarżają polskie służby o „nielegalne działania” na przejściu granicznym. Te miały zostać zarejestrowane przez tamtejsze kamery przemysłowe. Strona polska została już powiadomiona o „incydencie granicznym”.

Białorusini oskarżają polskie służby

Białoruska, państwowa agencja Belta, powołując się na tamtejszy Państwowy Komitet Graniczyny, podaje, że do incydentu miało dojść w nocy z 10 na 11 kwietnia na polsko-białoruskim drogowym przejściu granicznym Połowce – Pieszczatka. To tam polskie służby miały strzelać w kierunku przejścia (podobno znaleziono na miejscu metalowe kule), uszkodzić ścianę przejścia granicznego i próbować oślepić białoruskich funkcjonariuszy granicznej światłami stroboskopowymi.

Działania polskich służb, które są określane przez Białoruś mianem „działań nielegalnych”, zostały zarejestrowane przez kamery przemysłowe.

Belta podaje, że strona polska została już zawiadomiona o incydencie. Do oskarżeń póki co wciąż nie odniosła się ani polska Straż Graniczna ani rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Czyżby incydent na granicy był odpowiedzią na to, co spotkało polską straż graniczną w ostatnich dniach?

Ataki przy polsko-białoruskiej granicy. Obrzucono straż graniczną kamieniami

W ostatnich dniach miały miejsce ataki przy polsko-białoruskiej granicy. W nocy z 7 na 8 kwietnia funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej przemieszczający się samochodem Ford Ranger zostali obrzuceni kamieniami ze strony białoruskiej. W pojeździe została zbita szyba i lusterko, a pogranicznik i żołnierz Wojska Polskiego zostali poszkodowani.

Kolejni cudzoziemcy, kontrolowani przez białoruskie służby, próbują forsować granicę Polski. Operacja hybrydowa prowadzona rękoma reżimu Łukaszenki trwa. Działania wpisują się w agresywny plan Rosji przeciwko NATO

– skomentował na Twitterze Żaryn.

Straż Graniczna poinformowała wczoraj, że w ciągu poprzedniej doby 37 cudzoziemców próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi na terytorium Polski.

Źródła: www.wprost.pl, twitter.com
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij