×

Można dostać dodatkowe 2280 zł miesięcznie! Mało kto o tym wie

Dodatkowe 2280 zł miesięcznie przydałoby się chyba większości z nas. Ale to kwota, o którą może się postarać jedynie wybrana grupa. Konkretnie studenci. Jednakże warto się pospieszyć, żeby otrzymać specjalne stypendium.

Dodatkowe 2280 zł miesięcznie – za co?

Biedny jak student? Los niektórych studentów może ulec poprawie, a to za sprawą pilotażowego programu stypendialnego dla studentów. Do wzięcia jest 2280 zł miesięcznie przez całe studia. Brzmi kusząco? Owszem, jest jednak pewne „ale”.

8 lipca w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra obrony narodowej w sprawie stypendiów dla kandydatów na żołnierzy. Określono w nim warunki, na jakich studenci mogą ubiegać się o resortowe pieniądze.

Jak wynika z rozporządzenia, o 2280 zł miesięcznie (to 50 proc. uposażenia zasadniczego żołnierzy odbywających dobrowolną zasadniczą służbę wojskową) przez całe studia mogą się ubiegać studenci wszystkich uczelni wyższych w kraju, którzy studiują na „przydatnych” kierunkach. Wśród nich wymieniono m.in. finanse, informatykę, weterynarię, dziennikarstwo, budownictwo, chemię, elektronikę, automatykę, biologię, matematykę, weterynarię czy fizykę. Co ciekawe, wśród przydatnych kierunków znalazła się również teologia, o ile jest studiowana w wyższych seminariach duchownych lub w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Warunek? Studenci, którzy będą pobierać stypendium, w zamian muszą odsłużyć w polskiej armii co najmniej pięć lat.

Co zrobić, żeby otrzymać 2280 zł miesięcznie?

Ci, którzy chcieliby powalczyć o stypendium z Ministerstwa Obrony Narodowej, mają na to niewiele czasu. Termin składania wniosków upływa już 31 sierpnia br.

Aby uzyskać finansowe wsparcie studenci zainteresowani powołaniem do zawodowej służby wojskowej zdobywający wiedzę i umiejętności na kierunkach wskazanych przez MON mają czas na złożenie wniosku do 31 sierpnia. Wniosek o przyznanie stypendium składany jest do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji za pośrednictwem właściwego Wojskowego Centrum Rekrutacji

– informuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Limit stypendiów dla studentów-kandydatów na żołnierzy zawodowych określono na poziomie 50 osób. 

Zainteresowane osoby mogą znaleźć wzory wniosków na stronach internetowych wojskowych centrów rekrutacji.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x