×

Patryk Jaki od wielu dni choruje na COVID-19. Wystosował mocny apel

Patryk Jaki choruje na COVID-19, o czym poinformował na Twitterze. Europoseł PiS zwrócił się również do tych, którzy nie wierzą w chorobę.

Koronawirus 4 grudnia

W ciągu ostatniej doby o zakażeniu koronawirusem dowiedziało się kolejnych 13 tys. 239 osób. Najwięcej zakażeń odnotowano w woj. mazowieckim, wielkopolskim i śląskim.

Z powodu COVID-19 zmarło 110 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 421 osób.

Łącznie od początku epidemii koronawirusa w kraju zakażenie wykryto u 1 041 846 osób. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła natomiast do 19 359.

W ostatnich dniach rośnie liczba wykonywanych testów. Ostatniej doby wykonano ich ponad 40 tys. Ale warto podkreślić, że ma to związek ze zmianą wprowadzoną przez ministerstwo, które zaczęło wliczać do statystyk testy antygenowe. Nadal jest to stosunkowo niewiele w porównaniu np. z listopadem, gdy na dobę wykonywano nawet ponad 80 tys. testów.

Na kwarantannie – jak przekazało ministerstwo – przebywa 262 tys. 548 osób, natomiast nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 19 tys. 605 osób.

Patryk Jaki choruje na COVID-19

Do listy polityków, których koronawirus nie oszczędził, dołączył również Patryk Jaki. Polityk przyznał na Twitterze, że od wielu dni zmaga się z COVID-19.

Niestety od wielu dni w izolacji zmagam się z COVID-19. Osobom, które twierdzą, że C19 nie istnieje mówię, że nie chciałyby się teraz ze mną zamienić. Proszę też o poważne traktowanie obostrzeń i dbanie o własne rodziny

– napisał europoseł na Twitterze.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, bclid=IwAR3pjj6mnV5Qal106ocSNcq3k1BG8iMLRFG1rVNImaGfcVofRMiOwVZx9Ic, wyborcza.pl, www.onet.pl
Fotografie: twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować