×

Złodzieje nie próżnują! Nowe oszustwo „na cukier” coraz popularniejsze

Złodzieje szukają coraz to nowszych sposobów i okazji na wzbogacenie się w nielegalny sposób. Tym razem postanowili wykorzystać sytuację na rynku. Mowa o brakach cukru na sklepowych półkach i wszechobecnym lęku, że jego cena jeszcze bardziej wzrośnie. Na czym polega tzw. oszustwo „na cukier”? W bolesny sposób przekonała się o tym pewna kobieta, która padła ofiarą złodziei, w wyniku czego straciła blisko tysiąc złotych. O zdarzeniu informuje policja w Sokółce.

Oszustwo „na cukier”. O co chodzi?

44-letnia mieszkanka gminy Sokółka w woj. podlaskim chciała kupić cukier w Internecie po okazyjnej cenie. Kiedy natrafiła na okazjonalną ofertę, nie wahała się zbyt długo i postanowiła zakupić większą ilość. Nie wiedziała jeszcze wtedy, że niska cena jest haczykiem.

Kobieta zamówiła 26 worków z cukrem po 25 kg każdy. Sprzedawca obiecał, że gdy tylko otrzyma zaliczkę na wskazany przez niego numer konta, wyśle zamówienie. 44-latka przelała blisko tysiąc złotych i czekała na przesyłkę. Zamówienie nigdy do niej nie dotarło, a kontakt ze sprzedawcą się urwał. Zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa.

Oszuści „na cukier”. Policja ostrzega

Niech przypadek 44-latki z gminy Sokółka będzie dla nas przestrogą. Przed tego typu „ofertami” ostrzegają na swojej stronie również policjanci.

„Nie dajmy się nabrać na „super promocje” – bardzo często niska cena jest tylko haczykiem, na który oszuści „łowią” swoje ofiary”

– czytamy.

Policja zdradziła również, na co należy zwracać uwagę podczas składania zamówień przez Internet. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy sprzedawca podał swój adres i telefon. Jeśli mimo wszystko padliśmy ofiarą oszustwa, służby apelują, aby niezwłocznie poinformować o wszystkim administratorów ds. bezpieczeństwa danego serwisu i najbliższą jednostkę Policji, czy prokuratury.

Ile zapłacimy za cukier? Minister rolnictwa przestrzega.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, policja.pl
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu), pl.openfoodfacts.org

Może Cię zainteresować