×

Ile zapłacimy za cukier? Minister rolnictwa przestrzega

Jest mały, niepozorny i niezdrowy, a i tak w ostatnim czasie udało mu się wywołać ogromne zamieszanie. Sieci handlowe limitują cukier, a producenci mówią o „nieuzasadnionej panice”. Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk obwinia sieci handlowe i… media społecznościowe. W tym całym chaosie trudno wyłapać, o co tak naprawdę chodzi. A skoro nie wiadomo, o co chodzi, to może chodzi o pieniądze? Ile zapłacimy za cukier? Minister Kowalczyk przestrzega.

Zawartość cukru w cukrze

„Co się dzieje?” — z tym pytaniem klienci sklepów zwracają się do ekspedientów, gdy w miejscu, w którym powinien być cukier, zastają jedynie puste palety. Tyle że ekspedienci nie bardzo wiedzą, jak odpowiedzieć na to pytanie. Może to profesor z filmu „Poszukiwany, poszukiwana” znów bada zawartość cukru w cukrze, a Marysia w jego imieniu wykupuje produkt z kolejnych sklepów?

Żarty na bok. Fakty są takie, że szalony popyt na cukier nie zwalnia, a w wielu dyskontach i marketach półki świecą pustkami. Za to na Allegro można zamówić cukier. O ile ktoś chce zapłacić 9 zł za kilogram.

Do niedawna w każdym sklepie stały wysokie rzędy produktu i raczej nikt nie spodziewałby się, że wkrótce zacznie się prawdziwa walka o cukier. Tymczasem minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zapewnia, że cukru nie brakuje.

Myślę, że sieci handlowe najwięcej zamieszania zrobiły. Dlatego, że nie dostarczyły na czas. Puste półki, media społecznościowe wprowadziły panikę. A cukier łatwo się magazynuje, kupuje się też łatwo, bo to nie jest paliwo, że trzeba je (specjalnie) magazynować. Stąd trudności logistyczne

– powiedział minister na antenie Polsatu News.

Ile zapłacimy za cukier?

W programie minister Henryk Kowalczyk mówił również o cenach cukru. Zgodnie z jego przewidywaniami, wkrótce za 1 kg cukru zapłacimy 4-5 zł.

Cena cukru po nowym sezonie skupowym będzie się wahać na poziomie 4-5 zł

– stwierdził minister, wyjaśniając, że wzrost cen cukru jest efektem wyższych cen nawozów, buraków czy energii.

Nie zabraknie cukru. Jeśli ktoś kupuje teraz po wysokiej cenie, to musi sobie zdawać sprawę, że jak się sytuacja ustabilizuje, to cukier będzie tańszy

– przestrzegł minister rolnictwa.

Henryk Kowalczyk podkreślił, że kupowanie kilograma cukru za 10 zł jest absolutnie nieuzasadnione. Zaznaczył też,  że sam nie zapłaciłby tyle za cukier.

Fotografie: Allegro (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować