×

Ojciec Rydzyk pokazał się publicznie. Zakonnik bardzo się zmienił

Ojciec Rydzyk pokazał się publicznie, czego nie robił od dłuższego czasu. Będziecie zdziwieni, jak bardzo zmienił się zakonnik.

Sanepid przyjrzał się rekolekcjom Radia Maryi

Zakończone niedawno rekolekcje w Toruniu trwały 3 dni i mieściły się na terenie Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Tematyka dotyczyła głównie prawników i skupiała się na uczciwości. Poruszono także kwestie finansów. Uczestnicy brali udział w rekolekcjach w trybie hybrydowym – część przyjechała na miejsce, inni łączyli się przez Internet. Osoby stacjonarne musiały zapłacić 360 zł za 3-dniowy pobyt z noclegiem oraz pełne wyżywienie.

Serwis o2.pl próbował pozyskać informacje, czy goście byli badani pod kątem koronawirusa. Redaktorzy nie otrzymali żadnej konkretnej odpowiedzi, a sekretariat uczelni uporczywie milczał w tej sprawie.

Rekolekcjom przyjrzał się także sanepid. Urzędnicy na listach rezerwacji znaleźli wyłącznie studentów oraz pracowników naukowych WSKSiM obecnie przebywających w Toruniu i korzystających z obiektu.

Kontrola nie stwierdziła ani przyjazdu, ani zameldowania się uczestników rekolekcji, bądź innych osób z wyłączeniem osób uprawnionych.

Ojciec Rydzyk pokazał się publicznie
Instagram

Ojciec Rydzyk pokazał się publicznie

Od czasu wybuchu pandemii Tadeusz Rydzyk rzadko pojawiał się przed kamerami. Wiele osób sugerowało, że może mieć to związek z jego stanem zdrowia. Jednakże Ojciec Dyrektor pojawił się w środę w trakcie specjalnego sympozjum z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką w Toruniu.

Redaktorzy serwisu o2.pl zauważyli, że najwyraźniej ostatnie miesiące służą najsłynniejszemu w Polsce zakonnikowi:

Zakonnik prezentuje się naprawdę dobrze. Ma gładką cerę, mocne włosy i nienajgorszą jak na siedzący tryb życia sylwetkę. Dyrektor Radia Maryja przeżywa chyba drugą młodość. Jego wygląd może szokować znacznie młodszych od niego kapłanów. Wielu z nich wygląda dużo gorzej od zakonnika.

O. Tadeusz Rydzyk ma już 75 lat (urodził się 3 maja 1945 roku) i jak na swój wiek faktycznie trzyma się bardzo dobrze. Wielu jego krytyków uważa, że funduje on sobie zabiegi odmładzające z funduszów, które płyną od widzów oraz słuchaczy toruńskich mediów.

Sam zakonnik bardzo rzadko informuje o swoim stanie zdrowia. Trudno wskazać więc powód jego nieobecności w mediach ostatnimi czasy.

Źródła: www.se.pl, www.o2.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij