×

Chłopiec miał włosy niczym syrenka Ariel. Zdecydował się na odważne cięcie!

Chłopiec miał włosy niczym syrenka Ariel, ale podjął odważną decyzję i wybrał się do salonu fryzjerskiego na drastyczne cięcie. Gdy nożyczki poszły w ruch, chłopiec zmienił się nie do poznania. Jak zareagował na swoją przemianę?

Chłopiec miał włosy niczym syrenka Ariel

Merida Waleczna, syrenka Ariel — poprzednia fryzura chłopca przywodziła na myśl różne skojarzenia. Tak czy siak, wzbudzała prawdziwy zachwyt.

Odżywki, maski, oleje, serum zabezpieczające końcówki włosów, zabiegi pielęgnacyjne… kobiety wiedzą, ile są w stanie zrobić (i wydać), by uzyskać taflę długich, zdrowych włosów. Ale wszelkie wysiłki często okazują się niewystarczające i przez wiele lat nie udaje się uzyskać upragnionego efektu. Coś nam mówi, że ten chłopiec wcale nie musiał wydawać kroci na kosmetyki do pielęgnacji włosów. Po prostu ich nie obcinał, a one odwdzięczały się, rosnąc bujne, gęste i zdrowe. Były po prostu piękne!

Nie wiemy, co sprawiło, że chłopiec zdecydował się na radykalną zmianę fryzury, ale — sądząc po jego reakcji — była to decyzja przemyślana. Mały klient salonu fryzjerskiego nie przejął się za bardzo, gdy fryzjer drastycznie skrócił zadbane, kręcone włosy. Na twarzy chłopca widać raczej ekscytację i zadowolenie, a momentami nawet lekkie znużenie. Możemy przypuszczać, że tak długie i gęste włosy mogły sprawiać pewne problemy, np. podczas lekcji WF-u lub podczas wykonywania codziennych czynności.

Tak czy siak, na filmiku widać, że chłopiec przeszedł niezwykłą metamorfozę. Książę Eryk mógłby mu jedynie pozazdrościć uroczo opadających na czoło loczków!

Możemy sobie tylko wyobrazić, jak zareagowałoby wiele kobiet, zasiadając na fotelu zamiast tego odważnego chłopca. Istnieje duża szansa, że salon fryzjerski zatonąłby we łzach.

Obcinasz włosy? Możesz pomóc!

Portal edziecko.pl przypomina, że drastyczne cięcie włosów można przemienić w dobry uczynek. Długie, naturalne włosy można przekazać na perukę, która pomoże osobom chorym na raka. W Polsce włosy można oddać np. Fundacji Rak’n’Roll. Jak to zrobić?

Oto szczegółowa instrukcja:

  • Ścinane włosy muszą mieć 35 cm lub więcej, mierzone przed zapleceniem warkoczy. Nie może być mniej, ponieważ nie będzie można z nich utkać peruki.
  • Włosy muszą być umyte, ale bez nałożonej odżywki.
  • Zanim spakujesz włosy do wysłania, upewnij się, że są już suche.
  • Włosy muszą być zaplecione w warkocze i solidnie związane gumką na oby ich końcach.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować