×

Cierpiała na poważną otyłość. Schudła ponad 70 kilogramów i została modelką

Zrzuciła 70 kg aby zostać modelką. Dzięki nowej sylwetce zyskała szansę na spełnianie najskrytszych marzeń. Patrząc na to, jak wygląda dziś, aż trudno uwierzyć, że jeszcze do niedawna zmagała się ze skrajną otyłością.

Reklama

Trudna walka o sylwetkę

Temat otyłości od lat budzi wiele emocji. Z jednej strony nie ulega wątpliwości, że duża nadwaga stanowi problem zdrowotny i jest źródłem kompleksów. Z drugiej jednak strony działalność ruchu „body positive” sprawia, że wielu otyłych ludzi zamiast na walce ze zbędnymi kilogramami, skupia się na nie do końca jasnej „akceptacji siebie”. W efekcie waga stoi w miejscu a problem wcale nie znika. Są jednak osoby, które biorą sprawy w swoje ręce i nie zważając na trudy towarzyszące odchudzaniu, walczą o zdrowie.

Do ich grona zalicza się Monalisa Moura, która schudła ponad 70 kg! 31-latce udało się odmienić swoją sylwetkę za sprawą radykalnej zmiany nawyków żywieniowych oraz operacyjnego zmniejszenia żołądka. Początkiem zmian był moment, w którym kobieta przestraszyła się tego, ile waży. Gdy weszła na wagę i zobaczyła, że ta wskazuje aż 139 kg, zrozumiała, że nadszedł najwyższy czas na działanie. Moura już od jakiegoś czasu narzekała na problemy ze stawami. Bała się, że problemy się nasilą. Co gorsza, po urodzeniu drugiego dziecka dopadła ją depresja. Nie potrafiła pogodzić się z nowym, nieatrakcyjnym wyglądem.

Reklama

Nigdy nie byłam chuda jako dziecko. Ale stałam się chorobliwie otyła w 2014 roku po mojej drugiej ciąży. Miałam depresję poporodową, próbowałam odebrać sobie życie.

Zrzuciła 70 kg aby zostać modelką

W przypadku Monalisy Moury konieczne było radykalne działanie. 31-latka poddała się operacji rękawowej resekcji żołądka. W ten sposób udało się zmniejszyć jego rozmiar do około 15% pierwotnego. Kobieta zaczęła jeść mniej i nie miała już tendencji do podjadania. W ciągu dwóch lat zrzuciła 71 kg. Odchudzanie było dla niej jednak trudnym procesem. Momentami popadała wręcz w obsesję. Stan kobiety był na tyle poważny, że lekarze zalecili jej stosowanie leków. Niestety Moura nie chciała słuchać dobrych rad i zamiast spokojnego, racjonalnego odchudzania, katowała się tzw. postem przerywanym i restrykcyjnymi dietami. W efekcie doszło do nawrotu otyłości. Ponownie przytyła 30 kg.

Widząc, jak zaprzepaściła szansę na idealną figurę, jeszcze raz podjęła wyzwanie. Tym razem udało się jej osiągnąć wymarzoną wagę. Obecnie waży ok. 68 kg. Zdrowo się odżywia i regularnie ćwiczy. Największą motywacją do utrzymywania prawidłowej masy ciała jest dla niej praca. Monalisa zarabia na życie jako „muza” Flamengo, czyli najpopularniejszego brazylijskiego klubu piłkarskiego. 31-latka spełnia się jako cheerleaderka. Aktywnie działa także w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się poradami związanymi z odchudzaniem. Jej profil obserwuje aż 201 000 ludzi.

Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować