×

Otyłe ciężarne stanowią problem. Oświadczenie szpitala zbulwersowało kobiety

Otyłe ciężarne stanowią problem dla personelu medycznego. Skandaliczny wpis na oficjalnym profilu jednego z polskich szpitali wywołał skandal, jakiego Internet nie widział od dawna. Placówka idzie w zaparte i publikuje kolejne posty, w których szykanuje osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania.

Skandaliczne słowa

Istnieją słowa, które nigdy nie powinny paść. Bez wątpienia należy do nich wpis, który przed dwoma dniami ukazał się w mediach społecznościowych prowadzonych przez Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy. Zatrudnieni w placówce lekarze oraz położne postanowili podzielić się z pacjentkami swoimi przemyśleniami dotyczącymi okresu ciąży. W utrzymanym w żartobliwym stylu poście stwierdzili, że kobiety spodziewające się dziecka powinny ograniczyć ilość spożywanych pokarmów, ponieważ ich otyłość utrudnia pracę personelowi szpitala. We wpisie czytamy:

Problem WIELKIEJ WAGI czyli o kilogramach w ciąży

To jest Ewa.
Ewa jest naszą neonatolożką.
Jej bombelek w brzuchu ( zwany Brajanusz, bo #teamolesnica nie może się zdecydować czy lepiej żeby nazywał się Brajan czy może Janusz 😁😁😁) ma już 30 tygodni.
A Ewa dalej wygląda jak Ewa 😍😍😍
Bądź jak Ewa, zamknij lodówkę i jedz dla dwojga a nie za dwoje.
Ułatwisz życie i nam i sobie.

Publikacja wywołała błyskawiczny odzew ze strony internautów. Ludzie byli oburzeni tym, że lekarze oraz położne, które przecież powinny na każdym kroku wspierać swoje pacjentki, kierują do nich przepełnione złośliwością porady. Otyłość nigdy nie jest wyborem człowieka, podobnie jak problemy skórne, wypadanie włosów czy każdy inny defekt, który sprawia, że nie wyglądamy perfekcyjnie. W końcu każdy chciałby być piękny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PZS Oleśnica (@babkibabkom)

Otyłe ciężarne stanowią problem

Reakcja ze strony internautów była ogromna. Pod postem pojawiło się 6 200 komentarzy. Niemal jednogłośnie ludzie krytykowali postawę medyków. We wpisach możemy przeczytać m.in.:

Wyjaśni mi ktoś w jakim celu osoby, które nienawidzą osób chorych pchają się do pracy w zawodach medycznych?

Czegoś tak słabego to ja już dawno nie widziałam. Autorko tego posta, podejdź do ściany i walnij się mocno w głowę.

Bądź wspierająca kobietą dla innych w tak trudnym momencie jak poród. Nie bądź jak babkibakom.

Gdy wydawało się, że szpitalowi z Oleśnicy nie pozostaje nic innego, jak przeprosić za zaistniałą sytuację, w sieci ukazał się następny post. Tym razem autorka postanowiła ujawnić swoją tożsamość. Przedstawiła się jako Gizela Jagielska. Zapowiedziała przy tym, że wkrótce pracownicy szpitala rozpoczną cykl na blogu i na Facebooku, w którym opowiedzą o konsekwencjach wynikających z otyłości. Próby zamaskowania skandalu okazały się nieskuteczne.

Internauci szybko sprawdzili, że kobieta posiada również profil na Facebooku, na którym przedstawia się jako Gizela Jakubowicz. Po tak oburzających słowach, lekarka z zakresu ginekologii i położnictwa może spodziewać się poważnych konsekwencji w życiu prywatnym i zawodowym. Odpływ pacjentek czy ostracyzm społeczny to tylko niektóre z nich.

otyłe ciężarne stanowią problem 2
Facebook

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PZS Oleśnica (@babkibabkom)

otyłe ciężarne stanowią problem 3
Facebook
Fotografie: Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij