×

Po powrocie z afrykańskiej misji odkryły, że są w ciąży. Problem w tym, że to… zakonnice

Dwie zakonnice wróciły z misji w ciąży. Były tym faktem bardzo zaskoczone, ale prawdopodobnie zrzucą habity, by zająć się swoimi dziećmi.

Zakonnice wróciły z misji w ciąży

Blisko trzy lata temu włoski dziennik „Corriere Della Sera” donosił, że dwie zakonnice niedługo zostaną matkami. Obie były wcześniej na misji w Afryce.

Po powrocie do klasztoru w Militello Rosmarino we włoskiej prowincji Mesyna, jedna z sióstr bardzo źle się poczuła. Bóle brzucha były nie do zniesienia, więc konieczna była wizyta u lekarza. Po wykonaniu badań okazało się, że kobieta jest w ciąży. Było to ogromnym zaskoczeniem, nie tylko dla szpitalnego personelu, ale również dla samej zakonnicy.

Jak dowiedział się dziennik, ciężarną zakonnicę przeniesiono do Palermo, a burmistrz miasteczka Salvatore Riotta powiedział agencji prasowej Adnkronos:

Żałuję tego, co się stało. To nie są przyjemne sprawy. Nasza licząca 1,2 tys. osób społeczność jest zaskoczona. Ta sytuacja została źle załatwiona i mało prywatnie

Kolejna podobna sytuacja

Druga z sióstr, pochodząca z Madagaskaru była matką przełożoną i zajmowała się osobami starszymi w rejonie Ragusa na Sycylii. Ona również po powrocie do Włoch z afrykańskiej misji odkryła, że jest w ciąży.

Kompletnie się tego nie spodziewała. Postanowiła jednak, że urodzi w swojej ojczyźnie.

Duchowni podkreślili jednak, że w obu przypadkach najważniejsze będzie dla nich dobro dzieci. Prawdopodobnie obie zakonnice porzuciły już habity, by zająć się wychowywaniem dzieci.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Pixabay.com

Może Cię zainteresować