×

9-latka urodziła dziecko. Dziewczynkę przytulała i pocieszała Pierwsza Dama

Przypadki ciąży u kilkuletnich dziewczynek to bardzo często skutki gwałtu. Z tak potwornym okrucieństwem musiała się również zmierzyć ta mała, bezbronna istotka. W konsekwencji doszło do tego, że 9-latka urodziła dziecko. Było to możliwe, ponieważ mimo bardzo młodego wieku miała za sobą syndrom przedwczesnego dojrzewania płciowego. Media obiegło poruszające zdjęcie, na którym Pierwsza dama przytula małą dziewczynkę na kilka dni przed rozwiązaniem. Ten widok łamie serce!

9-latka urodziła dziecko

Pewna 9-latka z Bulawayo w Zimbabwe padła ofiarą gwałtu, w wyniku którego zaszła w ciążę. Zatrzymany został już ojciec dziewczynki, a w sprawie prowadzone jest dalsze śledztwo.

Kiedy wstrząsająca informacja o ciąży 9-latki wyszła na światło dzienne, dziewczynka została przyjęta do Unitet Bulawayo Hospitals. Los dziecka do tego stopnia wstrząsnął opinią publiczną, że na kilka tygodni przed rozwiązaniem na miejscu odwiedziła ją Pierwsza dama Zimbabwe, Auxillia Mnangagwa. Zdjęcie z poruszającego spotkania trafiło do sieci i momentalnie obiegło zagraniczne media. Publikujemy je poniżej.

Facebook

Facebook

Nieoficjalnie wiadomo, że 9-latka urodziła 14 listopada przez cesarskie cięcie.

Jak to możliwe, że 9-latka zaszła w ciążę?

U każdej dziewczynki okres dojrzewania może rozpocząć się w innym czasie i inaczej przebiegać. Szacuje się natomiast, że prawidłowo rozwijające się dziecko zaczyna dojrzewać w wieku 11 lat, a proces ten trwa przez kilka kolejnych lat. Jak to więc możliwe, że 9-latka zaszła w ciążę? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Biologia potrafi bowiem zrobić wyjątek. Tym wyjątkiem jest przedwczesne dojrzewanie płciowe.

O przedwczesnym dojrzewaniu mówimy, kiedy pierwsze objawy dojrzewania wystąpią przed 9. rokiem życia u chłopców i przed 8. rokiem życia u dziewczynek. Dziewczynek, które w takim przypadku (mimo młodego wieku) zaczynają jajeczkować – mają zdolność do zapłodnienia. Dodajmy również, że przedwczesne dojrzewanie, które najczęściej idzie w parze z dojrzewaniem psychicznym i umysłowym, może mieć podłoże genetyczne, hormonalne lub być spowodowane lekami.

Źródła: parenting.pl

Może Cię zainteresować