×

Skandaliczne szkolne jasełka w Gdańsku. Ludzie są zniesmaczeni

Skandaliczne jasełka w Gdańsku, w jednej ze szkół średnich. Miało być zabawnie i ironicznie, ale nie wszyscy się śmieją, widząc to, co zaprezentowała młodzież. Uczniowie przygotowali dekorację z ośmioma gwiazdkami, ale nie to było najbardziej szokujące. Podczas przedstawienia można było zobaczyć m.in. półnagiego „Jezusa”, wożonego na taczkach i kpiny z 500 plus. Niektórzy się śmieją, inni czują zażenowanie.

Skandaliczne jasełka w Gdańsku

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, które wywołało burzę. Uczniowie jednej z gdańskich szkół (internauta, który udostępnił nagranie, twierdzi, że to jasełka z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 przy ul. Hallera) przygotowali przedstawienie dotyczące narodzin Jezusa. Chociaż właściwie Boże Narodzenie okazało się jedynie pretekstem do wyśmiania sytuacji w kraju. Zdecydowanie nie były to tradycyjne jasełka…

Zamiast Pana Jezusa pojawił się półnagi nastolatek, zamiast żłóbka – taczki. Trzej Królowie przynieśli w darze laptop, myszkę i klawiaturę. Jednak największą sensację wzbudził uczeń w garniturze, odgrywający Jarosława Kaczyńskiego. Szedł na kolanach, a w ręku dzierżył pluszowego kota i… plakat, na którym widnieje napis „Bon 500+ od Boga”.

Masz tu ten dar, który całą gospodarkę rozwali i ludem prostym pomoże sterować

—  powiedział uczeń.

W tle „show” widzimy charakterystyczną, składającą się z ośmiu gwiazdek, dekorację.

„To skandaliczne”

Sądząc po żywiołowych reakcjach, jasełka spodobały się innym uczniom, zdobyły także uznanie wśród niektórych internautów. Ale nie wszyscy są zachwyceni. Internauta ukrywający się pod pseudonimem Gdański Komisarz, zastanawia się, czy młodzież z takim samym zaangażowaniem będzie się śmiała z muzułmańskiego święta.

Gdańsk. Nauczycielki jednej ze szkół postanowiły przybliżyć młodym uczniom w tolerancyjny sposób „WARTOŚĆ” nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Pomijam „8-gwiazdkową” dekorację! Czy „reżyserki” będą miały na tyle odwagi żeby zakpić np. z muzułmańskiego Kurban Bajram?

– czytamy na Twitterze.

W komentarzach zawrzało. Pojawiło się wiele skrajnych opinii, jednak większość internautów negatywnie oceniła „twórczość” uczniów.

Jakby byli odważni, to uszczypnęliby Tuska, ale wiedzą, że w tym mieście skończyłoby się to szykanami i polityczną nagonką.

Młodzież, widzę, zadowolona, a to bardzo źle wróży Polsce.

Szkoda, że pogo nie tańczyły… Zeszmacenie, za które gdy przyjdzie płacić, będzie lament i biadolenie oraz wołanie do rządu o pomoc.

Czy takie nauczycielki mają prawo pracować w Polskiej Szkole? Może sobie znajdzie posadę w prywatnej i wtedy ideologizuje do woli.

Rozumiem, że przestają wierzyć w Chrystusa. Rozumiem, gdy koncentrują się na choince, reniferku i śniegu. Nie rozumiem, jak można szydzić z wiary w Jezusa. Jak nauczyciele mogą pozwolić na taki niedojrzały „spektakl”. Co będzie następne? Agresja wobec prawdziwych katolików?

– czytamy w komentarzach.

Sprawę postanowił nagłośnić portal wPolityce.pl, który określił jasełka jako „skandaliczne”. Młodzież Wszechpolska zapowiedziała już interwencję w kuratorium.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować