×

Ognisko koronawirusa w „Tańcu z gwiazdami”. Kogo zabraknie na parkiecie?

Ognisko koronawirusa w „Tańcu z gwiazdami” dziesiątkuje ekipę. Czy 24. edycja show znów zostanie przerwana? Kogo dziś zabraknie na parkiecie?

Przerwana edycja

W marcu tego roku rozpoczęła się 11. w Polsacie, a 24. ogółem edycja Tańca z gwiazdami. Wyemitowano jednak tylko dwa odcinki. Pod koniec drugiego prowadzący Krzysztof Ibisz poinformował bliskich płaczu uczestników o zawieszeniu programu z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonego przez rząd stanu zagrożenia epidemiologicznego.

Zapowiedziano wówczas, że program powróci jesienią. Wtedy jeszcze wydawało się, że jesień będzie już bezpieczna i wszystko przekładano na ten właśnie czas, albo, jak w przypadku wyborów prezydenckich, apelowano o przełożenie.
Życie jednak potoczyło się całkiem inaczej i jesienią krzywa nowych zachorowań na Covid-19 osiągnęła poziom kilkunastokrotnie wyższy niż odnotowany wiosną.

Ognisko koronawirusa w Tańcu z gwiazdami

Ekipa Tańca z gwiazdami także doświadczyła skutków pandemii. Jak ujawnił Fakt, testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik wśród osób związanych z produkcją, a inne zauważyły u siebie objawy zakażenia. W tej sytuacji Polsat podjął decyzję o nagraniu odcinka bez udziału publiczności. Dziennikarze również nie zostaną wpuszczeni. 

Jak potwierdza Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Grupie Polsat:

Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że program odbędzie się. Wszystko jest pod kontrolą, działamy zgodnie z ustalonymi zasadami i procedurami, jakie wypracowaliśmy na podstawie doświadczeń ostatnich miesięcy życia i działania w pandemii. Tak jak w każdym przypadku, gdy istnieje podejrzenie infekcji koronawirusem lub sama infekcja u jakiejś osoby związanej z produkcją, podejmujemy standardowe działania, które zawsze na celu mają przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo członków naszych ekip. Jesteśmy w trakcie przeprowadzania testów wśród członków ekipy i jak dotychczas testy dają wynik negatywny. Jeżeli wszystkie osoby, jakie przejdą testy, uzyskają wynik negatywny (czyli, że nie są zakażone) wówczas program odbędzie się w normalnym trybie. O kolejnych decyzjach będziemy informowali na bieżąco.

Na oficjalnym profilu programu na Instagramie poinformowano, że w piątkowym odcinku zabraknie na parkiecie Lenki Klimentovej i Bogdana Kalusa, którzy zostali objęci kwarantanną.

Na nagraniu nie pojawi nie również mąż Lenki, Jan Kliement, który ze względu na kontakt żony z osobą zakażoną, również został skierowany na kwarantannę. W ten sposób Anna Karwan została bez partnera. Trwają gorączkowe poszukiwania odpowiedniego dla niej tancerza, który nie przebywa aktualnie w izolacji ani kwarantannie i zdoła opanować choreografię w ciągu kilku godzin. Kto to będzie, wyjaśni się prawdopodobnie w ostatniej chwili.

 

Źródła: www.instagram.com, www.plotek.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij